Sinema Haberleri

Rüzgarın Adı Filmi İçin Stüdyolar Birbirine Giriyor

ruzgarin-adi-banner-700x250

Yazar Patrick Rothfuss‘un ilk romanı olmasına rağmen yayınlandığı anda Amazon, New York Times gibi yayınların kitap listelerinde 1 numaraya oturmayı başaran Rüzgarın Adı, şimdi de film stüdyolarını peşine taktı.

Bundan yaklaşık 2 sene önce kitabın filme uyarlanacağı müjdesini vermiştik ancak görünen o ki artık film opsiyonu 20th Century Fox’ta değil.

Amerika’da düzenlenen dünyanın en büyük geek etkinliğinde film yapım firmaları Rüzgarın Adı kitabının film hakları için kıyasıya mücadele ediyor.

Warner Bros., Lionsgate, 20th Century Fox gibi stüdyolar sadece film hakları için uğraşmıyorlar, bir yandan da açık arttırma usulü ile yapılan tekliflerde birbirlerini ezmek için uğraşıyorlar. Sadece bu stüdyolar değil, MGM ve Universal da sürekli tekliflerini arttırıyor.

bilge-adamin-korkusu-patrick-rothfuss

Son dönemde Shannara Günlükleri‘nin dizi olacak olması ve Game of Thrones‘un çok tutmuş olması film ve dizi yapımcılarını da başarılı fantastik edebiyat kitaplarına yönlendiriyor tabii ki. Rüzgarın Adı ile başlayacak film furyası tüm Kralkatili Güncesi‘ni de ilerleyen zamanda kapsayacaktır

Patrick Rothfuss’un yazdığı Rüzgarın Adı, sonrasında Bilge Adamın Korkusu kitabıyla devam etmişti. Serinin üçüncü kitabı Taşın Kapısı (The Door of Stone) da büyük ihtimalle 2016 yılında raflarda yerini alacak. Bu kıyasıya dizi-film uyarlaması savaşını da kim kazanacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Aquaman Filminden İkinci Fragman

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.