Sinema Haberleri

Richard Stanley Bir Kez Daha Denemek İstiyor!

richard-stanley-banner

1996 yapımı Dr. Moreau’nun Adası filminin kovulan yönetmeni Richard Stanley, L.A. Weekly’e verdiği röportajla ilgiyi bir anda üzerine çekti. Richard Stanley, Dr. Moreau’nun Adası’nı yeniden çekmek istiyor. Ancak bu sefer kafasında farklı bir fikir var.

Marlon Brando ve Val Kilmer’ın oynadığı Dr. Moreau’nun Adası (Island of Dr. Moreau) 1996 yılında vizyona girmişti. H. G. Wells’in efsane romanından çevrilen bu film hakkında az bilinen bir gerçek var. O da kararlaştırılan ilk yönetmeninin John Frankenheimer değil, Richard Stanley olmasıydı.

Richard Stanley, film çekimlerinin başlamasının 3 gün ardından yapımcı firma tarafından kovulmuştu. Yerine Frankenheimer ile anlaşılmıştı. Dönemin en kuvvetli oyuncularından Marlon Brando ve Val Kilmer, filmi kurtarmaya yetmemiş, çok kötü yorumlar almıştı.

doktor-moreau-resim1

Anlaşılan o ki, Richard Stanley filmi bir daha çekmek istiyor. Yeni senaryonun film derecelendirmeleri arasındaki en yüksek skor olan X-Rated olduğunu da göğsünü gere gere açıklıyor.

Stanley’in tek ihtiyacı bir yapımcı. Umarız sadece Hardware (1990) filmi ile başarılı olmuş Stanley, bir yapımcı bulamaz ve filmi çekemez. Çünkü X-Rated hale getirilmiş bir Dr. Moreau Adası izlemek istemiyoruz. Çünkü H. G. Wells’in baş yapıtlarından biri olarak kabul edebileceğimiz bu kitapla, sinemada yeteri kadar uğraştılar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Değiştirilmiş Karbon Kitabı Hediye Ediyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.