Sinema Haberleri

Mortal Kombat Üçleme Olacak

Her izleyicinin tahmin ettiği üzere yeni Mortal Kombat filmi, üçleme olarak karşımıza çıkacak. Filmin senaristi Greg Russo, nasıl bir yol haritası çizdiklerini ilk defa dile getirdi.

Gişede rekor kırsa da ortalama puanlar alan ve pek de keyifli bir seyir sunmayan Mortal Kombat, bir üçleme halinde bizlerle buluşacak. Filmi izlediyseniz zaten filmin sonundan bunu hemen anlayabilirsiniz. Zaten filme ismini veren Mortal Kombat turnuvası da hikayede yoktu. Daha çok turnuva öncesi kapışmaları izledik.

Filmin senaristlerinden Greg Russo, verdiği röportajda Mortal Kombat’ın ilk filminin bir girizgah olduğunu, üçleme ile birlikte tam bir film haline geleceğinden bahsetti.

İlgili Makaleler

Birinci filmi kafamda turnuva öncesi olarak düşünmüştüm. İkinci film turnuvayı konu olarak alırken üçüncü film ise turnuva sonrasını anlatacak. Bu fikrin sebebi turnuvanın daha iyi anlaşılabilir olmasını sağlamak. Avengers tarzında bir çabaya girmiş bulunuyorum. Hikayede sıraları gelmediğince girmemeleri gerektiğini düşündüğüm karakterler var. Burada ‘Hangi karakterleri kullanmak istiyorum?’ sorusuna cevap bulmam gerekiyor. Sonuçta hepsini tek filmde kullanamam.

Simon McQuoid‘in yönetmenliğinde hazırlanan film görsel olarak göze hitap etse de hikaye bakımından sınıfta kalmıştı. Bana kalırsa sonraki filmlerde hikaye toparlanacaksa gelecek olan karakterlerden çok, diyaloglar ve hikaye anlatımına yönelmeleri gerekiyor. Umuyorum Greg Russo da bunun farkına varmıştır. Çünkü hali hazırdaki oyuncu kadrosuyla çok iyi bir seri çıkartma şansları var.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Divinity: Original Sin İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.