Sinema Haberleri

MGM, Metro 2033’ü Washington’a Uyarlamak İsteyince Yazarı İsyan Etti

MGM‘in, Dmitry Glukhovsky‘nin karanlık ve distopik Metro 2033 romanından uyarlayacağı film iptal edildi. Yapımcıların hikayeyi Moskova‘dan Washington DC‘ye taşıma ısrarına daha fazla katlanamayan yazar Glukhovsky, yayın haklarını da geri alarak yeni yapımcı aramaya başladı.

CriticalHit‘in aktardığı bilgilere göre; video oyunu uyarlaması ile oyun severleri de kalbinden vuran Metro 2033’ün filmi, yapımcıların “Amerikanlaştırma” arzusu yüzünden iptal oldu. MGM senaristi F. Scott Frazier, Moskova’da kıyamet sonrası yaşananlar üzerine kurulan orijinal hikayeyi Washington DC’ye taşımaya kalkınca, senaryoya itiraz eden Metro 2033 kitabının yazarı Dmitry Glukhovsky eserinin haklarını geri aldı.

► Metro 2033 Filmi Almaz Mıydınız?

Metro 2033’ün “Amerikanlaştırıldığında” özünü tamamen kaybettiğine vurgu yapan Glukhovsky, “Washington versiyonunda kitaptaki birçok unsur işlemedi. Washington DC’de Naziler, Komünistler, Dark Onelar olamayacaktı. Dark Oneları bazı rastgele canavarlarla değiştirdiler ve canavarlar insan gibi görünmeyince, hikayede benim için çok önemli olan yabancı düşmanlığı konusu da yer almadı. Filmi çok genel bir şeye çevirdiler” diyerek itiraz gerekçelerini anlattı.

Gördüğünüz gibi eserini MGM’in Amerikan fantezisinden kurtarmayı başaran Dmitry Glukhovsky, film projesinin iptalinden üzüntü duysa da umutlu. Metro serisi takipçilerinin ise bunları okuduktan sonra derin bir “Oh” çekeceklerini düşünüyoruz. Bakalım Glukhovsky’nin orijinal hikayesini beyaz perdeye taşıyacak yapımcı hangisi olacak?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ghost In The Shell Filminin Yönetmeni Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.