Sinema Haberleri

Marvel’ın Yeni Shang-Chi Filmi’nin Iron Man Filmleriyle Ne Tür Bir Bağlantısı Var?

Bildiğimiz üzere Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings‘i yakında vizyonda göreceğiz. Peki sizlere bu filmin hikayesinin Tony Stark‘ı Iron Man yapan sebeplerden birisi olduğunu söylesek ne düşünürsünüz?

Bu yılın sonuna doğru Eylül ayında vizyona girecek olan “Shang Chi ve On Yüzük Efsanesi”‘ sabırsızlıkla beklediğimiz yapımlar arasında. Filmin konusu “10 Yüzük” adlı terör örgütüne karşı mücadele hakkında olacağını biliyoruz. Peki bu terör örgütünü biz nereden hatırlıyoruz?

İlk Iron Man filmi hayatımıza tam 13 yıl önce girdi. Tony Stark’ın hikayesi Marvel Sinematik Evreni’ni başlatan ve bu günlere getiren olaydı. Peki Tony Stark neden Demir Adam olma ihtiyacı duymuştu?

Filmin başında Tony Stark bir grup tarafından kendilerine silah yapması için kaçırılmıştı. Bunun üzerine Stark, bu durumdan kurtulmak için ilk prototipini dövmüştü. Filmde, Stark’ı kaçıranların 10 Yüzük terör grubu olduğunu öğrenmiştik ancak ilerleyen zamanlarda bunun bir kurmaca olduğunu ve örgütün lideri Mandarin’in bir sahtekar olduğunu öğrenmiştik. Nitekim Tony Stark Demir Adam zırhını 10 Yüzük terör grubunu ortadan kaldırma motivasyonu ile geliştirmişti.

Shang Chi ve On Yüzük Efsanesi’nde gerçek 10 Yüzük teşkilatına ve fragmanda’da gördüğümüz gerçek Mandarin ile olan mücadeleye şahit olacağız. Tabii bu filmde ki örgüt ve Mandarin’i de sahte yapıp aynı yerden iki kere vururlar mı henüz blimiyoruz.

Marvel Sinematik Evreni’nde yeni dönemin başlangıç filminin bütün evreni baştan başlatan olaya bağlaması kuşkusuz çok iyi işlenen bir olay ve hikaye örgüsünün ürünü.

Konuya dair sorulara cevap veren Marvel’ın patronu Kevin Feige, iki film arasında ki bağlantıyı doğrulayarak;

“Marvel Sinematik Evreni’nin en başına dönüyoruz. Bu Evren’de ki mihenk taşı Stark’ın Demir Adam oluşu. Tony bu silahları bir organizasyon için yapmak zorunda kalmıştı ve bu organizasyon On Yüzük’tü.” diyerek filmler arasında ki paralelliği vurguladı ve bütün bu sürecin en başından beri titizlikle işlediklerini tekrarladı.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Phoebe Waller-Bridge, Indiana Jones 5 Kadrosuna Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.