Sinema Haberleri

Marvel İstediğini Aldı – Benedict Cumberbatch, Doctor Strange Oldu

doctor-strange-banner

Sizlere daha önce Marvel’ın, Doctor Strange karakterini canlandırması için Sherlock dizisinin yıldızı Benedict Cumbertbatch‘i istediğini buradan duyurmuştuk.

Aradan 1 aydan fazla zaman geçti ve Marvel resmi açıklamayı yaptı.

Strange’i canlandırması planlanan oyuncular arasında Joaquin Phoenix, Keanu Reeves ve Colin Farrell gibi isimler de yer alıyordu ancak Marvel, Cumberbatch’i görmek istiyordu. Sonunda istediği oldu ve Benedict Cumberbatch, Doctor Strange oldu.

benedict-strange

Marvel Stüdyoları Başkanı ve yapımcı Kevin Feige, “Stephen Strange’in hikayesi, derinliği ve samimiyeti olan bir oyuncu tarafından canlandırılması gerekiyor. 2016 yılında Benedict, Doctor Strange’in ne kadar özel ve güçlü bir karakter olduğunu gösterecek,” dedi.

Scott Derrickson’ın yöneteceği film 4 Kasım 2016‘da vizyona girecek.

Doctor Strange Kimdir?

Doctor Strange
Doctor Strange

Küçük yaşta yaşadığı bazı kayıplar sonucunda doktor olmaya karar veren Stephen Strange rekor bir zamanda tıp fakültesini bitirerek çok başarılı bir beyin cerrahı olur. Kısa sürede büyük bir üne ve servete kavuşur. Egosu ve aç gözlülüğü de aynı oranda giderek artar. Ardından bir trafik kazası geçirir. Doktorlar, Strange’i kurtarmayı başarsalar da çok fazla hasar görmüş el sinirlerine bir şey yapamazlar. Doğal olarak Strange’in doktorluk kariyeri bittiği gibi serveti de eriyip gider ve beş parasız bir hale gelir. Sonra Tibet dağlarında yaşayan ve mistik yollarla mucizeler gerçekleştiren Ancient One’ı duyar. Ellerini tedavi ettirebileceğini düşünüp son parasıyla Uzak Doğu’ya gider.

Ancient One, basit bir hokkabaz değildir tabii ki. Kendisi Dünya’nın Mistik Koruyucusu (Sorcerer Supreme) ve var oluştaki en güçlü büyücülerden biridir ve çok yaşlıdır. Doktorumuzu tedavi etmek yerine ona çıraklık teklif eder; ki zaten doktorumuzun oraya varması tesadüf eseri değildir, doğumundan itibaren Ancient One tarafından izlenmektedir. Strange teklifi reddedip Ancient One’ı yalancılıkla suçlar ve ülkesine geri dönme kararı alır. Bu sırada Ancient One’ın başka bir çırağı olan ve efendisini öldürme planları yapan Mordo’yu görür ve Ancient One’a haber vermek üzere hareketlenir. Eh, dünyanın en güçlü büyücüsünün böyle basit bir uyarıya elbette ihtiyacı yoktur ve Mordo’yu kolayca savuşturur. Doktorumuzda ilk kez büyüye canlı şahit olmasından mütevellit çıraklığı kabul eder ve böylece büyücülük hayatı başlar. Ve birkaç yıl içinde çok güçlü bir büyücü haline gelir. Kendi içindeki ve çevresindeki büyü kaynaklarından güç çekmeyi öğrenmesinin yanında çok daha eski ve kadim düzlemlerdeki varlıklardan da güç çekebilmeyi öğrenir.

Son derece ağır başlı, çok bilge, zeki ve sürekli çözüm üreten bir karakterdir Dr.Strange. Çoğu zaman da arabuluculuk yaparak gereksiz savaşları ve bunların kötü sonuçlarını önlemeye çalışır ancak iş savaşmaya geldiğinde gücünün karşısında durabilecek çok az kişi vardır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fantastic Four, Yuvaya Geri Dönüyor! Ekibe Marvel Yolu Göründü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.