Sinema Haberleri

Legendary, Dune ve Godzilla Vs. King Filmlerinin HBO Max’te Yayınlanmasına Karşı

Warner Bross., Wonder Woman 1984‘ten sonra 2021‘de çıkacak 16 filmi daha sinemalarla aynı anda HBO Max‘te yayınlama kararını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Ancak bu karardan stüdyonun bütün iş ortakları memnun değil.

Deadline, Legendary Entertainment‘ın Dune ve Godzilla Vs. King filmlerinin HBO Max‘te yayınlanmasını engellemeyi planladığını yazdı. Filmleri ortak finanse eden Legendary, HBO Max kararı konusunda WarnerMedia‘ya “meydan okumayı” düşünüyor.

Deadline‘dan Mike Fleming Jr.’ın konuyla ilgili verdiği bilgiler şöyle:

“Legendary Entertainment’ın Warner Bros’a yasal mektup göndereceğini duydum bu da Denis Villeneuve tarafından yönetilen Dune ile ilgili HBO Max anlaşmasına kararına ve belki de Godzilla vs Kong için meydan okuma anlamına geliyor. Ayrıca WarnerMedia önlemeden önce Legendary, Godzilla filmi için Netflix’ten yaklaşık 250 milyon dolarlık teklif almış. Kaynaklar, Legendary’nin geçen hafta hem Dune hem de Godzilla vs Kong’un HBO Max planının bir parçası olduğunun duyurulmasından önce bu gelişmeyi haber vermediğini söyledi.”

Görünen o ki HBO Max anlaşması, Netflix‘in Godzilla Vs Kong‘un yayın hakları için verdiği teklifi kabul etmeye hazırlandığı anlaşılan Legendary Entertainment‘ın elini kolunu bağladı. Öte yandan yıldızlarla dolu kadrosu ile büyük beklenti oluşturan Villeneuve‘ün Dune uyarlamasının da dünya çapında gişe rekoru kırması bekleniyor. Filmler sinemalarda gösterime girecek olsa da, gişe gelirlerini büyük ölçüde engelleyeceği gerçeği de eklenince Legendary‘nin harekete geçme planı çok da şaşırtıcı değil. Şimdi merak edilen bu durumun Warner Bross. – HBO Max anlaşmasında çatlağa neden olup olmayacağı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.