Sinema Haberleri

John Carpenter’a Rağmen Big Trouble in Little China Gelecek

Big Trouble in Little China için bir devam filminin geleceği açıklanmıştı. Orijinal filmin yönetmeni John Carpenter bundan hiç memnun olmadığını dile getirmişti. Hiram Garcia, filmi yine de yapmaya kararlı olduklarını söyledi.

Dwayne ‘The Rock’ Johson, Hiram Garcia ve Andy Garcia‘nın başında olduğu Seven Bucks Productions, Big Trouble in Little China filminin devam filmi için kolları sıvamıştı. John Carpenter‘ın bu fikire hiç hoş bakmadığını biliyoruz. Ancak, Hiram Garcia projenin peşini yine de bırakmayacaklarını söyledi.

Garcia, Röportajda Neler Söyledi?

Seven Bucks Productions diğer projeleri ile çok meşguldü. Bu yüzden Big Trouble in Little China filminin devam projesi son yıllarda gündeme gelmemişti. Fakat bu projeden vazgeçtikleri anlamına gelmiyor. Garcia, filmin hakları ile ilgili bazı sorunlar yaşadıklarını söyledi. Yine de Dwayne Johnson’ın ve kendisinin bu projenin peşini bırakmaya niyetli olmadığını ekledi. Bu hukuksal sorunlar yeni film projesini engellemeyecek gibi görünüyor.

Garcia’ya Carpenter’ın görüşleri sorulduğunda projeyi savunuyor. Filmin hayranlarını üzecek bir şey yapmadıklarını söylüyor. Zira bir reboot ya da remake projesi değil ellerindeki. İlk filmin hikayesine hiç dokunmayan, sadece hikayenin devamını anlatan bir film çekmek istediklerini anlatıyor. Dwayne Johnson’ın filmin ikonik ana karakteri Jack Burton’ı canlandırmayacağını da vurguluyor yapımcı. Ardından “Dwayne Johnson filmde başka bir karakter olarak rol alacak.” diyor.

Bu film konusunda çok hırslıyız. Gerçekten eğlenceli bir fikrimiz var. Jumanji’ye yaptığımızın benzeri bir şeyi yapmak istiyoruz. Orijinal hikayenin filmin dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına çok şey ifade ettiğini biliyoruz. Biz ona zarar vermeden hikayeyi devam ettirmek istiyoruz. Büyük bir proje olduğu için kolay olmuyor bunu yapmak ancak projemize bağlı kalacak ve bu filmi yapmanın bir yolunu bulacağız.

Hiram Garcia

Yapımcıya eski filmin yönetmeni olan John Carpenter hakkındaki görüşleri soruldu. Garcia, Carpenter’ın daima açık sözlü biri olageldiğini söylüyor. Carpenter’ın kendi filmlerinin yeniden yapılmasından pek hoşlanmadığını hatırlatıyor. “Rob Zombie’nin Halloween filmine de benzer tepkiler göstermişti” diyor. Yine de efsaneleşmiş yönetmenin yaptığı işlerin çok iyi olduğunu eklemeden geçmiyor.

John Carpenter Yeni Big Trouble in Little China İçin Ne Demişti?

Carpenter, 2018’de projenin başlatıldığından haberdar olduğunda bu fikrin kendisini hiç memnun etmediğini söylemişti. Big Trouble, yönetmenin klasikleri arasında geçiyor. Ünlü yönetmen aslında kendi filmleri için çekilen devam filmleri, reboot ve remake projeleri ile ilgili bir sorun yaşamadığını söylüyor. “Ama bu onları sevdiğim anlamına da gelmez.” diye tamamlıyor sözlerini.

Yönetmen, Big Troruble in Little China devam filmi projesi için biraz ağır konuşmuştu:

İstedikleri şey içinde Dwayne Johnson olan bir film. Sadece bunu istiyorlar. İçinde Dwayne Johnson olduğu sürece filmin ne olduğunun hiçbir önemi yok. Benim filmime denk gelmişler, onu seçmişler. Ne beni ne de filmimi umursuyorlar.

John Carpenter
Kurt Russell ve John Carpenter

Aslında yönetmenin söylediklerinde haklılık payı var. Zira Dwayne ‘The Rock’ Johnson’ın tüm dünyadan hayranları mevcut ve onu bir filmde oynatmak filmin gişede ünlü olması için yeterli oluyor. Jumanji gibi Big Trouble in Little China da zaten kendi hayran kitlesine sahip olan bir başlık. Böylece hem filmin hem de Dwayne Johnson’ın hayranlarının ilgisini çeken bir yapım ortaya çıkıyor.

John Carpenter’ın tartıştığı ilk film yapımcıları Seven Bucks Productions değil. Yönetmenin Halloween filmlerini devam ettiren Rob Zombie için de “bok herif” demişliği vardı. Fakat sonrasında ikili arasındaki sorunları çözmüş ve sular durulmuştu.

Big Trouble in Little China

John Carpenter, kendisine teklif edilirse Big Trouble in Little China’nın devam filmi projesinde yer alabileceğini söylüyor. “Tabii bu bana ne kadar para teklif ettiklerine bakar” diye de ekliyor. Ben bu sözlerinden Dwayne Johnson isminin afişte yer almasının filme kazandıracağı tüm parayı isteyeceği anlamını çıkarıyorum. Sonuç ilk film gibi bir klasiğe dönüşecekse neden olmasın? Fakat Seven Bucks bu konuda sessiz. Belki de gerçekten John Carpenter ya da filmin geleceği ile ilgilenmiyorlardır.

Peki Kurt Russell Ne Diyor?

Orijinal filmde ana karakter Jack Burton’ı canlandıran Kurt Russell ise yeni filme dair herhangi bir yorumda bulunmadı. Devam filmi gelse de gelmese de kendisi için bir şey ifade etmeyeceğini söyledi. Zaten Jack Burton rolü ile Kurt Russell’ın filme dönmesi planlar dahilinde değil.

Siz bu yeni proje hakkında ne düşünüyorsunuz? Carpenter’ın iddia ettiği gibi “The Rock varsa izlerim” diyor musunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.