Sinema Haberleri

John Boyega, Finn Rolü İçin Star Wars’a Dönebilir!

Disney’in Star Wars Üçlemesi’nde Finn rolünü canlandıran John Boyega‘nın, bu role Rey odaklı yeni film için geri dönebilirmiş.

Simpsonslar’dan çıkma meşhur bir mim vardır. “Stop! Stop! It’s already dead” diye bağırır Springfield çocuklarından biri. Yani şunu diyor: Zaten bitmiş bir şeyi daha ne kadar bitirebilirsin ki? Anlaşılan o ki Lucasfilm ve Disney, inadım inat tema parkım iki kanat diyerek eski defterleri açma derdinde.

Bildiğiniz üzere Star Wars Celebration Day ile birlikte, Rey karakterinin yeni Jedi düzenini nasıl kuracağını anlattığı bir film çekilecek. Kulislerde söylenen birçok sızıntıya göre bu işin arkasındaki isim Kathleen Kennedy‘den başkası değil. Hanımefendinin, kelle koltukta olduğu için son sıkımlık bir kurşunla, son üçlemedeki yaptığı hataları düzeltmesi istenmişti. Rey ile birlikte Finn karakterini de bu filmde göreceğiz gibi duruyor.

John Boyega, Star Wars Markasına Geri Döner Mi?

Daisy Ridley’in yer alacağı yeni Star Wars filmi, duymadıysanız hemen söyleyelim, yeni Jedilar’ı ve onların nasıl yetiştirildiğini anlatacak. Şimdilik film hakkında bunu biliyoruz. Çok gerekli mi? Onun yorumunu yapmadan geçmek istiyorum şimdilik.

The Hot Mic Podcast‘e katılan John Rocha, içeriden duyduğu çok sağlam bir fısıltıyı dinleyicilerle paylaştı. Rocha, “Size şunu söyleyeyim. Bunun için kendimi zor tutuyorum. Tanıdığım kaynaklara göre, hatta birden fazla kaynağa göre, John Boyega yeni film için role geri dönecek.” sözlerine yer verdi.

Bu haber bir hayli ilginç. İşin magazinsel tarafını hatırlıyorsanız, Oscar Isaac‘ten sonra John Boyega da Star Wars markasına bir hayli küsmüştü. Hatta küsmenin de ötesinde, nefret ettiğini bile birkaç kere dile getirmişti. Star Wars filmlerinin uzak doğudaki tanıtımlarına çağrılmayan, hatta tanıtım posterlerinden ismi ve yüzü kaldırılan Boyega, sık sık bu durumu da dile getirmişti. Bir daha da ne Finn rolüne, ne de Star Wars markasına dönmek istemediğini üstüne basa basa söylemişti.

Star Wars markasını rezil etmiyormuşuz gibi çek

İçeriden gelen bilgiye göre Lucasfilm ve Kennedy, özel bir toplantı ayarlayarak Boyega ile olan sorunlarını gidermiş. Eh, rolü tekrar canlandırması için de bir hayli yüksek meblağlarda para sözü verildiğini de düşünmek saçma olmaz.

Söylentilerin kuvvetli olması, Kennedy’nin Lucasfilm altında tek sıkımlık kurşunla bu projeye girmesi ve daha birçok sebep yüzünden Boyega’yı yeniden Finn rolünde göreceğiz gibi duruyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.