Sinema Haberleri

Jason Momoa Şimdiden Dune’un Director’s Cut’ını İstiyor

Dune filminin vizyona girmesine çok az zaman kaldı. Görünüşe göre Momoa, Denis Villeneuve‘e epey güveniyor.

Bildiğiniz üzere Frank Herbert‘ın kült eseri Dune‘u beyaz perdede izlemeye 2 aydan az kaldı. Denis Villeneuve imzalı filmden art arda posterler ve fragmanlar geliyor, zaten yüksek olan beklentilerimiz iyice arşa çıkıyor. Atriedes Hanesinin kılıç ustası Duncan Idaho‘yu canlandıran Jason Momoa geçtiğimiz gün bu heyecana tuz biber olan çok ilginç bir açıklama yaptı. Ünlü oyuncu, film henüz vizyona girmemiş olmasına rağmen şimdiden Dune: Director’s Cut istiyormuş.

“Film çok güzel. Bence ne yapmalılar biliyor musunuz? Dört ila altı saatlik bir versiyon daha. Denis’in vizyonunu tam anlamıyla görmek istiyorum. Filmin kırpılmasını kesinlikle istemiyorum.”

Açıklamaya ilginç dedim çünkü Dune hiç de kısa bir film olmayacak. İlk gösterimi Eylül başında Venedik Film Festivali‘nde yapılacak olan filmimiz, festival takvimine göre 155 dakika, yani yaklaşık 2.5 saat uzunluğunda. Bu kadarı bile heyecanımızı katmerlemeye yeterken bir de üstüne Momoa’dan “6 saatlik Director’s Cut” çıkışı gelince insan “Neleri kesip biçtiler acaba ya” diye düşünmeden edemiyor. Anlaşılan yönetmenlik teklifi geldiğinde ilk kitabı ikiye bölmek şartıyla kabul eden Villeneuve, eserin tamamını uyarlamamış olmasına rağmen gerçekten çok detaylı çalışmış.

Jason Momoa zaten piyasadaki en vefalı oyunculardan biri. Hatırlarsanız kendisi Aquaman‘i canlandırdığı Justice League‘in Snyder Cut‘ı için en az hayranlar kadar baskı yapmıştı. Dune için şimdiden aynı baskıyı yapmaya başladığına göre Dune: Director’s Cut görme ihtimalimiz oldukça fazla. “Yaradan her yönetmene Momoa gibi oyuncu nasip etsin” diyelim.

Dune, 22 Ekim 2021’de vizyona girecek ve aynı tarihte HBO Max üzerinden de erişime açık olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.