Sinema Haberleri

James Mangold, Wolverine’i Neden Öldürdüğünü Açıkladı

The Wolverine üçlemesinin başındaki isim James Mangold, serinin finali Logan’da, karakteri neden öldürme kararı aldığını açıkladı.

X-Men filmleri 2000li yıllarda ilk kez vizyona girdiğinde üzerine Wolverine üniformasını çeken Hugh Jackman, 2017’deki Logan filmiyle bu rolünü sonlandırmıştı. Çizgi roman uyarlaması filmler için önemli bir noktada bulunan Logan, ağızlarımızda nefis bir tat bırakmıştı.

Aradan geçen neredeyse 20 yıllık süreç içerisinde Hugh Jackman’ın karakterle o kadar bağdaştırdık ki bir başkasının oynamasını hayal dahi edemiyoruz. Filmle birlikte bir çağı da kapatmıştık.

Logan filminin finalinde göğsümüze elini sokup kalbimizi yerinden söken James Mangold, bunu neden yaptığını Comicbook.com web sitesine açıkladı.

Mangold, konu hakkında tüm sürecin öncelikli olarak Hugh Jackman’ın kararlarından yola çıkılarak çizildiğini söyledi. Sonraki adımdaki kararı Mangold’un kendisi vermiş. Yani anlayacağınız Jackman, bu rolle olan bağını koparma kararı vermiş. Yönetmen de bu karara en uygun finalle karşımıza çıkmış.

Ünlü yönetmen, “Tercih ayaklarımızın dibinde yatıyordu çünkü bir kapanış sağlamalıydık. Hugh’un birçok filmindeki performansının mirası olarak bu en kesin çözüm olacaktı.” sözlerine yer verdi. Mangold ayrıca bitiş için “Son filmi olacaksa ya ufka doğru gidecek ya da ölecekti. Hikayesinde tam bir perde inişi olması için en mantıklı tercih buydu.” dedi.

Elbette Hugh Jackman’ı bir kez daha Logan karakteriyle sinemada görmek güzel olurdu. Deadpool serisinde gözükmesi düşünülmüş ancak bütçe konusu ve filmlerin gidişatına ilişkin çözümlerin oturtulamaması nedeniyle bu karardan vazgeçilmişti. Artık Marvel Studios’un elinde olan X-Men, önümüzdeki filmlerde nasıl bize yansıtılacak merak konusu fakat Hugh Jackman’ın dönmeyeceği de kesin gibi gözüküyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  John Wick Sinematik Evreni, Ballerina Spin-off'u ile Genişliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.