Sinema Haberleri

Hugo Weaving, Neden Matrix 4’e Dönemediğini Açıkladı

İlk Matrix 4 duyurusunda kadroda ismi geçen ama sonrasında kadro dışı kalan Hugo Weaving, olayın arkasındaki gerçekleri açıkladı.

Üç filmlik Matrix macerasında, Neo’nun azılı düşmanı Agent Smith isimli koruma yazılımını canlandıran Hugo Weaving’in aslında Matrix 4 kadrosunda olması planlamıştı. Ancak bazı beklenmedik olaylar sonrasında kadro dışı kalmıştı.

Hugo Weaving, ComingSoon sitesiyle gerçekleştirdiği röportajda olayın perde arkasında gerçekleşen olaylarına ışık tuttu. Weaving, “Lana Wachowski geçen yılın başlarında bana ulaştı. Onun beş kez çalışma şansım olmuştu. Matrix Üçlemesi, V for Vendetta ve Cloud Atlas filmlerinde beraber çalıştık. Dünyanın birçok köşesinde beraber takılmışlığımız var. Yani evet, Lana benim Matrix kadrosuna katılmamı çok istiyordu. Keanu, Carrie ve benim katıldığım bir okuma seansı bile yapıldı.” sözlerine yer veriyor.

İlgili Makaleler

İşler buradan sonra sarpa sarmaya başlamış. Lana, Warner tarafını ikna ederek Weaving de filmde rol alması için anlaşma sağlamış. Ancak Hugo Weaving, Kasım 2019 ve Nisan 2020 tarihleri arasında Londra Ulusal Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamış. Bu dönemin içerisinde, Şubat-Mayıs 2020 tarihleri arasında Matrix 4 için ufak tefek çekimlerin başladığı ancak Weaving’in işinden dolayı çekimlere katılamadığı söylenmişti.

İşler bir türlü Lana’nın istediği gibi gitmeyince, Weaving’in açıklamasına göre, “Lana, bu şekilde çalışamayacağımızı düşündü. Böylece görüşmelerin fişini çekti.” sözleriyle anlaşma da sonlandırılmış.

Röportajın bu kısmından sonra Keanu ve Carrie ile tekrar beraber çalışmak için sabırsızlandığını ama bu durumlardan ötürü filmde yer almasının mümkün olmadığını belirtti.

Tabii bu konu da senaryoda büyük bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Filmin çekimlerinin gecikmesindeki en büyük nedenlerden biri COVID-19 pandemisi olsa da, Weaving’in setlere katılamamış olması da çekimleri geciktirmiş. Bu da demek oluyor ki Lana Wachowski, Weaving’in eksiliğini başka bir karakterle kapattı ya da senaryodaki temel bağlantıları kesip yenilerini oluşturdu.

Matrix Üçlemesi boyunca bir arada olan bu üç karakteri yeni filmde de görmek güzel olabilirdi. Gerçi Neo ve Agent Smith arasındaki final savaşından sonra, Weaving’in canlandırdığı çılgın yazılımın yok olduğunu görmüştük. Nasıl geri döneceği, belki de daha önce sitemizde yer verdiğimiz Zamanda Yolculuk teorisiyle alakalı olabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Spider-Man Aranıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.