Sinema Haberleri

Hayao Miyazaki’nin Yeni Filmi How Do You Live? Bitme Aşamasında

Birkaç yıl önce emeklilik planlarını tekrar bozan usta yönetmen Hayao Miyazaki‘nin yeni filminin sona yaklaştığı belirtildi. How Do You Live? için Miyazaki’nin son uzun metraj filmi deniliyor tabii bu tekrar değişebilir.

Önce 2011 yılındaki Tepedeki Ev (Kokuriko-zaka kara) filmiyle emekliliğini açıklayan Miyazaki, tam iki yıl sonrasında Rüzgar Yükseliyor (Kaze tachinu) filmiyle tekrar sinemaya dönmüştü. Miyazaki, Studio Ghibli’nin çalışma prensiplerini büyük ölçüde Tepedeki Ev filmiyle birlikte oğlu Goro Miyazaki‘ye bırakmıştı. Zaten Tepedeki Ev filminde yönetmenlik değil senarist olarak geçer.

Bu dönemin ardından büyük yeminini bozarak ilk defa bilgisayar teknolojisiyle 2018 yılında Boro the Caterpillar isimli 18 dakikalık kısa filmiyle karşımıza çıkmıştı. Üretmekten, fikirlerini aşılamaya devam etmekten asla vazgeçmeyen Hayao Miyazaki’nin 2017’den beridir de yeni bir film üzerinde çalıştığını öğrenmiştik.

Bu yılın başlarında projenin detayları ortaya çıkmış ve 1937 tarihli Yoshino Genzaburo‘nun How Do You Live? (Kimitachi wa dô ikiru ka) kitabını uyarlayacağı kesinleşmişti.

How Do You Live?, babasının ölümünün ardından amcasıyla birlikte taşınmak zorunda kalan Honda Junichi isimli genç bir çocuğun öyküsünü anlatıyor. Okulda kendi içine kapanık, konuşmayı sevmeyen Honda bu yolculuğuyla birlikte kim olduğunu bulacak ve ruhani bir yolculukla macerasını taçlandıracaktır.

Reddit kullanıcısı go-nintendo-1987‘nin paylaşımına göre Myiazaki’nin yeni filminin çalışmaları son aşamaya gelmişdurumda. Hatta film önümüzdeki sonbahar aylarında yayınlanabilirmiş. Film için “Gerçekliği aşanı anlamak” yakıştırması yapılmış.

Acaba film gerçekten de Miyazaki’nin son filmi mi olacak?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Mandalorian'ın İkinci Sezonu Zamanında Yayınlanacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.