Sinema Haberleri

Guardians of the Galaxy Vol. 3 Filminde Sevilen Bir Karaktere Veda Edebiliriz!

Yönetmen James Gunn, bir süre önce Guardians Vol. 3 filminde sevilen bir karakterin sinema macerasını sonlandıracağını söylemişti. Bir hayran tespitine göre hangi Guardians üyesinin gidici olduğu aşağı yukarı belli.

MCU filmleri arasında açık ara favorim olan Guardians serisinin, son halkası gecikmeli de olsa ön prodüksiyon çalışmalarına girdi. Normalde 4. faz içerisinde yer alacaktı ancak James Gunn’ın kısa süreli ayrılığı projenin ertelenmesine neden olmuştu.

James Gunn, bir süre öncesinde Guardians Vol. 3 filminin MCU içerisindeki son çalışması olacağından bahsetmişti. Bu yüzden de izleyicilere izlemeye değer bir final yapmayı planlıyor. Endgame sonrasında Guardians of the Galaxy ekibine neler olduğunu üçüncü filmde göreceğiz.

İlgili Makaleler

Filmin yönetmeni ayrıca son filmde, sevilen bir karaktere, hem de ekip içerisinden bir karaktere de veda edeceğimizi açıklamıştı. Yani karakterlerden biri ölecek. Ancak kim olduğu yönünde bir ipucu vermemişti. Zaten böyle bir durum için niye ipucu verip de işin sürprizini kaçırsınlar ki?

Öte yandan Gunn’ın filmlerindeki adımlarını geriye takip eden MCU hayranları da yok değil. Superheroes Shelter isimli Instagram hesabı, ilginç bir nottan yola çıkarak son filmde kimin öleceğini keşfettiklerini açıkladı. Bu noktada izleme keyfinin bozulmamasını istemeyen takipçilerimiz, haberimizin geri kalanına bakmak istemeyebilir.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 Filminde Hangi Karakter Ölecek?

Uzak bir ihtimal ama Superheroes Shelter Instagram hesabı ilginç bir detay keşfetmiş. Filmin kadrosunun yaptığı açıklamalarla birleştirince ve hikayenin de gidişatı düşünülünce aslında oldukça olası olduğunu göreceksiniz.

Guardians ilk filminde, ekibi korumak adına Groot kendini feda etmişti. Rocket ise geriye kalan bir fidandan, Groot’u tekrar yetiştirmeyi başarmıştı gerçi ama ilk filmde bir ölüm vardı. İkinci filmdeyse Peter Quill’i yetiştiren kaçakçı ve çete lideri Yondu ölmüştü. Şimdi bunları aklınızın bir köşesinde tutun.

Paylaşıma göre filmin logosundaki renkler aslında filmde kimin öleceğini işaret ediyor. İlk filmin logosu kahverengi tonlarda ayarlanmış. Yani Groot’un ölümünü çağrıştırıyor. İkinci filminde ise doğrudan mavi bir ton kullanıldığını ve Vol. 2 eklentisinde de kırmızı rengin öne çıktığını görüyoruz. Yondu, mavi renkli bir Centaurian ve kafasında da kırmızı renkte bir Mohawk var. Üçüncü filmin logosu ise açık bej-kahve tonlarında ve Vol. 3 yazısında sarı renk kullanılırken, yanlarda da kırmızı eklentiler görüyoruz.

Hesabın ortaya attığı bu fikre göre logolar kimin öleceğine dair renk kodlarına sahip. Yani üçüncü filminde ölecek olan karakter Drax the Destroyer. Renkler uyuyor ve kırmızı çizgiler de, Drax’ın vücudundaki dövmeleri işaret ediyor. Bu bilgiye ek olarak Drax karakterini canlandıran Dave Bautista, Guardians Vol. 3 filminden sonra MCU evreninden ayrılacağını açıklamıştı.

Başta dediğim gibi biraz uzak bir ihtimal ama Bautista’nın ayrılığını, karakterin ölümüyle noktalayabilirler. Karakterin nihai amaçlarından biri eşini ve kızını öldüren Thanos‘tan intikamını almaktı. Karakterin başka bir motivasyonu kalmamış oluyor. Yani kendi döngüsünü tamamlamış durumda. James Gunn’ın son filminde Adam Warlock karakterinin de gözükeceği düşünüldüğünde, Drax bu düşmanın elinde hayatını kaybedebilir.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 orijinal kadrosu ve James Gunn yönetmenliğinde 5 Mayıs 2023 tarihinde vizyona giriş yapacak. Filmin çekimleri henüz başlamadı ve senaryosu hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak hikayenin aşağı yukarı hangi yönde ilerleyeceğini tahmin edebiliyoruz. Film vizyona giriş yapınca neler olmuş, artık beraber göreceğiz.

Siz bu teori hakkında ne düşünüyorsunuz, bizimle yorumlar kısmında ya da Discord kanalımızda düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Marvel Studios, Ironheart Dizisi Çekecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.