Sinema Haberleri

Gambit Filmi Neden Çekilemedi?

Karayip Korsanları‘nın yönetmeni Gore Verbinski, Gambit filminin neden yapılmadığını açıkladı.

Fox bir zamanlar kendi X-Men Sinematik Evreni‘ni kurmak için iddialı planlar yaparken, bunların arasında X-Men karakterlerinin yan filmleri de vardı. Hatta Channing Tatum‘ın başrolüne getirildiği bağımsız Gambit filmi uzun süre konuşulmuş ancak proje iptal edilmişti.

Nesneleri patlatmak için kinetik enerjiyi manipüle etme yeteneğine sahip bir mutant olan Remy Etienne LeBeau nam-ı diğer Gambit‘in maceralarını anlatması planlanan film, başlangıçta yapımcı Rupert Wyatta teklif edilmiş daha sonra Karayip Korsanları‘ndan Gore Verbinski projeye dahil olmuştu. Collider’a röportaj veren Gore Verbinski, Gambit filminin neden çekilemediğini yıllar sonra açıkladı.

Açıklamalar Geldi

Kötü zamanlama ve senaryo eksikliğine dikkat çeken Verbinski şunları söyledi;

Senaryo, herkesin hemfikir olduğu bir noktaya asla gelmedi. Stüdyodan ‘Bir projemiz var, Gambit. Yapmak ister misin?’ diyen bir telefon aldım. ‘Ve hemen çekilmesi gerekiyor’ dediler. ‘Bilmiyorum, bunun hakkında düşünmeliyim’ dedim. Ve ne olduğunu unuttum. Hızlı bir şekilde gerçekleşirse belki de iyi bir iş çıkacağı gibi bir durum vardı. Sonra sanki senaryo oraya varamadı. Sonra benim için daha önemli başka işlerim oldu ve diğer insanların da başka şeyleri olduğunu düşünüyorum. Yani bu kısa bir pencere gibiydi, eğer çok acil bir şekilde gerçekleşseydi yapılacaktı.

Anlaşılan Fox, X-Men Origins: Wolverine‘de olduğu gibi Gambit‘te de hızlı bir şekilde hareket etmeyi planlamış.

Filmin ilk teklif edildiği Ruper Wyatt ise filmin bütçe sorunu olduğunu söylemişti:

Fantastik Dörtlü çıktığında Fox için pek iyi sonuç vermedi ve bütçemizi düşürmeye karar verdiler. 12 hafta vardı ve toparlayamadık. Senaryonun yeni bütçe sınırlarında kalabilmesi için büyük oranda yeniden yazılması gerekiyordu, böylece film gerçekleşmedi. Benden sonra diğer yönetmenlerle ne oldu bilmiyorum. Bildiğim tek şey Channing Tatum ve yapımcı ortağı Reid Carolin ile yazar Josh Zeutemer‘in filmle ilgili inanılmaz bir fikri olduğu. Müthişti, New Orleans dünyasında farklı çetelerle mutantların geçtiği gerçekten heyecan verici bir hikayeydi.

Artık Disney‘e ait olan X-Men, Marvel Sinematik Evreni‘ne dahil olmak için sırasını bekliyor. Channing Tatum‘ın da Gambit‘i çekmekten vazgeçmediğini de belirtelim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Keri Russell, Rey'in Annesi mi Olacak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.