Sinema Haberleri

FRP Temalı Bir Film: Unicorn City

unicorn-city-film-banner

FRP temalı yepyeni bir film ile eğlenmeye hazır olun.

The Gamers, Monsters & Mazes, The Dungeon Masters gibi FRP temalı filmlere bir yenisi daha eklendi. Monty Python filmleri kıvamındaki eğlenceli, komik ve fantastik bir film olan Unicorn City’den sizlere bahsedeyim!

unicorn-city-film-posterFilm, 2012 yılında yapılmış bir Amerikan gençlik filmi kıvamında. Bir grup oyun sever arkadaşın maceralarını anlatıyor fakat bu grubun başındaki Voss, filmin ana karakteri. Voss karakterini canlandıran Devin McGinn, zaten normal hayatında da fantastik kurgu ile ilgili biri. Kendisi daha önceleri “The Last Lovecraft: Relic of Cthulhu” ve “Wizards of Waverly Place” gibi yapımlarda da yer aldı.

Unicorn City’de oyunlar, FRP, fantastik kurgu ve LARP (Live Action Role Playing) ön planda. Senaryo da zaten tam bir FRP macerası havasında gelişiyor.

Filmin konusu ise kısaca şöyle;

Voss, işsiz ve iş aramakta olan bir oyuncudur. Bir oyun şirketinde yönetici pozisyonu için eleman aranmaktadır ve Voss işe başvuru yapar ancak iş görüşmesinde, liderlik vasıflarına sahip olmadığından ötürü işe alınmaz. Kendisini kanıtlamak için, normal olmayan bir yetişkinin yapacağını yapar; oyuncular için Utopian topluluğunu yaratır. Voss, kendi oyun grubunu, kendisini dağlara kadar izlemeleri için ikna eder. En iyi arkadaşı Marsha da Voss’un yeteneklerini yazacaktır. Fakat Voss’un oyun düşmanı Gölge Şahin (Shadow Hawk) işin içine girdiğinde her şey karmakarışık bir hal alacaktır.

Unicorn City, düşük bütçeli bir yapım olmasına rağmen aldığı ödüller filmi daha da ilgi çekici hale getiriyor. Chicago Comedy Film Festival 2011: En İyi Film, GenCon Film Festival 2011: En İyi Film, La Comedy Film Festival 2011: En İyi Kadın Oyuncu. Ayrıca Heartland Film Festivali ve San Diego Film Festivali’nde de gösterilmiş bir film.

Filmin ülkemizde yayınlanıp yayınlanmayacağı belirsiz ancak ben yayınlanacağını hiç sanmıyorum. Bu nedenle Amazon gibi sitelerden filmin DVD’sini almanızı önerebilirim. Şimdiden iyi seyirler.

Filmin resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. IMDB bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Unicorn City fragmanı:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.