Sinema Haberleri

For Auld Lang Syne – Yeni Peanuts Noel Özel Bölümü Geliyor

Peanuts 10 yıldır özel günler için hazırlanmış bir animasyonla karşımıza çıkmıyordu. Apple TV+, Noel’e özel bir Peanuts bölümü istedi. İsmi For Auld Lang Syne olacak animasyon 10 Aralıkta yayınlanacak.

Apple TV+, Peanuts serisine aslında bir süredir katkı sağlıyor. Snoopy in SpaceThe Snoopy Show ve Peanuts yaratıcısı Charles M. Schultz hakkında bir belgesel olan Who Are You, Charlie Brown? AppleTV+ ile gelmişti. Fakat bu Apple’ın yaptığı ilk kutlama bölümü olacak. 10 yıla yakın süredir özel günü kutlamak amacıyla bir Peanuts bölümü yapılmıyordu.

Animasyonun yönetmenliğini Clay Kaytis yapacak. Kaytis, Kurt Russel‘ın Santa’yı canlandırdığı Netflix filmi The Christmas Chronicles‘ın da yönetmenliğini yapmıştı. Ayrıca Disney’in Frozen‘ında animasyon ekibinde de yer almıştı.

Auld Lang Syne, “old long since” anlamına geliyor. Türkçe’ye “eski zamanlar” olarak çevirebiliriz. Peanuts’ın Noel özel animasyonunun adı da For Auld Lang Syne yani “Eski Zamanlar İçin” olacak. Sadece başlığa bakarak bizi nostaljik bir yolculuğun beklediğini tahmin ediyoruz.

Animasyonun konusuna dair birkaç cümle açıklama da var.

Büyükanne Noel için ziyarete gelemeyince Peanuts çetesi büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Hayal kırıklıklarını gelmiş geçmiş en iyi Noel partisini düzenleyerek üzerlerinden atmaya çalışırlar. Bu tabii ki Lucy’nin fikridir. Charlie Brown ise bir önceki Noel’de almış olduğu kararları yerine getirmek için çok az vakti kaldığını fark eder.

Apple TV+ yeni animasyonun yanında eski özel gün klasiklerini de tekrar ekrana getirecek. It’s the Great Pumpkin, Charlie BrownA Charlie Brown Thanksgiving ve Charlie Brown Christmas sırasıyla Cadılar Bayramında, Şükran Gününde ve Noel’de yayınlanacak.

Snoopy’nin basılı maceralarını Komik Şeyler Yayıncılık ve Artemis Yayınları Türkçe’ye çeviriyor.

Yeni animasyonun adının muhtemelen gönderme yaptığı Auld Lang Syne şarkısını aşağıda paylaştık:

YouTube player

Güncelleme

Artık filmin fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz!

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.