Sinema Haberleri

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar Filmi Üçleme Olacak!

fantastic-beasts-where-to-find-them

Harry Potter dünyası son zamanlarda yeniden fantastik dünyayı coşturuyor. Bir yandan açıklanan Harry Potter’ın devam serisi Harry Potter and the Cursed Child‘ın hem tiyatro oyunu olarak hem de kitap olarak karşımıza çıkacak olması, diğer yandan da Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar filmi, Potterheadler’i heyecanlandırmaya yetiyor da artıyor bile.

Serinin yaratıcısı ve yazarı J.K. Rowling de Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar filmiyle ilgili bir son dakika açıklaması yaptı.

Bir Harry Potter hayranı Twitter’dan “İnanamıyorum, bunu duyduğuma çok heyecanlıyım. Harry Potter and the Cursed Child film oluyor!” yazdı. Buna cevap da J.K. Rowling’den geldi!

“Korkarım ki yanlış duymuşsun. #CursedChild bir oyun. Fakat #FantasticBeasts 3 film olacak.”

Doğrusu, biz daha 42 sayfalık bir kitabı nasıl bir filme dönüştürecekler diye düşünürken J.K. Rowling’in filmin üçleme olacağını söylemesi bizi iyice şaşırttı. Tabii ki Harry Potter evreninde geçecek daha fazla film izlemek güzel ama burnumuza biraz para kokusu geliyor.

Yönetmen koltuğuna son dört Harry Potter filminin de yönetmenliğini üstlenen David Yates‘in oturduğu, senaryosunu J.K. Rowling’in kaleme aldığı film, Harry Potter serisinden 70 yıl öncesini konu alıyor.

fantastic-beasts-02

Filmde Newt Scamander olarak Akademi ödüllü Eddie Redmayne’i (The Theory of Everything) izleyeceğiz. Redmayne’e Tina rolünde Katherine Waterson (Inherent Vice), Alison Sudol (Dig, Transparent), Jacob rolünde Tony ödüllü Dan Fogler (25th Annual Putnam County Spelling Bee), Credence rolünde Ezra Miller (Trainwreck), Mary Lou rolünde Samantha Morton, Chastity rolünde Jenn Murray (Brooklyn), Modesty rolünde Faith Wood-Blagrove ve Graves rolünde de Colin Farrell eşlik edecek.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar, 18 Kasım 2016‘da izleyiciyle buluşacak.

Newt Scamander Kimdir?

Newton (“NEWT”*) Artemis Fido Scamander, 1897’de doğdu. Efsanevi canavarlara duyduğu ilgi, gösterişli Hipogrif’leri yetiştirmeye çok meraklı olan annesi tarafından teşvik edildi. Mr Scamander, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndan mezun olduktan sonra Sihir Bakanlığı’na girdi, Sihirli Yaratıkların Düzenlenmesi Ve Denetimi Dairesi’nde çalışmaya başladı. Ev-Cinlerinin Yerleştirilmesi Dairesi’nde, “son derece sıkıcı” olarak tanımladığı iki yıl geçirdikten sonra, Canavarlar Bölümü’ne aktarılıp, garip ve sihirli canavarlar hakkındaki mükemmel bilgisi sayesinde orada hızla terfi etti.

fantastic-beasts-01

1947’deki Kurtadam Kayıtları’nın yaratılmasından neredeyse tek başına sorumlu olmasına rağmen, en çok, 1965’te onaylanmış olan ve Britanya’da yeni ve ehlileştirilemez canavarların yaratılmasını etkin biçimde engelleyen Deneysel Yetiştirme Yasağı ile gurur duyduğunu söyler. Mr Scamander’ın Ejderha Araştırma ve Kısıtlamaları Bürosu ile olan çalışmaları, ülkesi dışında birçok araştırma gezisine çıkmasına yol açtı. Bu çalışmalar sırasında, şimdi 52’nci baskısı yapılan dünya çapındaki çok-satan kitabı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? kitabı için bilgi topladı. Newt Scamander, sihirli canavarların incelenmesi bilimi Büyüzooloji’ye hizmetleri nedeniyle 1979’da İkinci Sınıf Merlin Nişanı’yla ödüllendirildi. Şimdi emekli olan yazar, eşi Porpentina ve ehli Mıncık’ları Hoppy, Milly ve Mauler ile Dorset’te yaşıyor.

* Newt kelimesi İngilizcede “su keleri” anlamına gelir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Harbinger Filmi Kendi Evrenini De Beraberinde Getiriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.