Sinema Haberleri

Dungeons and Dragons Yönetmenleri Monty Python Ekibini Kullanmak İstemiş

Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves filmi vizyona girdiği gibi fırtınalar estirmeye başladı. Hal böyle olunca, filmin yapım ekibi de filmin yapılma süreci hakkında birçok yeni not paylaştı. Bunlardan biri fazlasıyla sürpriz oldu.

John Francis Daley ve Jonathan Goldstein, geçtiğimiz günlerde Collider‘a ufak bir röportaj verdi. Röportaj sırasında, filmin en komik sahnelerinden biri olarak gösterilen “yeni ölmüş birinin konuşması” kısmı da masaya yatırıldı. Film henüz ülkemizde vizyona girmediği için neden bahsettiklerini inanın ben de anlamadım. Fakat bu bölüm güzel bir detay barındırıyor.

Anladığım kadarıyla filmin bir sahnesinde yeni ölmüş bir karakter ya da karakterlerle “Speak with Dead” büyüsü kullanılarak iletişime geçiliyor. Bu kısımdaki karakterleri, Aunty Donna isimli bir komedi ekibi üstlenmiş. Ancak John Francis Daley ve Jonathan Goldstein’in bu sahne için farklı planları varmış.

Daley, filmde birçok karakterin öleceği için ellerinde kullanamayacakları bir yığın ceset olacaklarından şakayla bahsederken, bu durumu da filme komik bir şekilde yedirmek için çalıştıklarını söylüyor. Goldstein ise “Buradaki ilk fikrimiz, cesetleri Monty Python ekibinin canlandırmasıydı. Fakat birçok farklı sebepten ötürü bunu hayata geçiremedik” sözlerine yer veriyor.

Monty Python Ekibi Neden Filme Katılamadı?

Filmin aşağı yukarı 150 milyon dolarlık bir bütçesi olduğu düşünülüyor. Monty Python ekibini tutmak için bütçelerini belki iki üç katına çıkarmak zorunda kalabilirlermiş. Çünkü birkaç üyesini de kaybeden ünlü İngiliz komedi ekibi, yaşlarının da ilerlemesi nedeniyle çok fazla kamera karşısına da geçmek istemiyorlar.

Bence güzel bir detay olabilecekken böyle bir fırsatın kaçmış olması üzücü. İki yönetmen de daha önce verdiği röportajlarda ve Collider ile olan konuşmalarında, Monty Python ve ekibinin, özellikle Holy Grail filmlerinin, Honor Among Thieves‘e ne kadar ilham kaynağı olduğundan bahsetmeden geçmiyorlar.

Fantazya ve komedi unsurlarını birleştirmek kulağa kolay gelse de, suyunun çıkmadan, tadında bir yorumla seyirciyle buluşması önemli. Sonuçta fantazyada hayal gücünün sınırı yok ama komedide doğru notalara basmak çok önemli.

Belki bu Dungeons and Dragons filminde olmadı ama büyük başarı yakalayan filmin olası devamlarında, Monty Python ekibiyle ufak da olsa çalışmalar yapabilirler. Açıkçası ben Holy Grail filminden, Dark Knight ya da Knights Who Say “Ni!” gibi karakterleri Dungeons and Dragons filminde görmek isterdim.

Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves, 7 Nisan 2023 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. IMAX’e gelip gelmeyeceği hakkında hiçbir bilgiye ulaşamıyorum, cinev*rse firması ile görüşmek mümkün değil zaten. Konuyla ilgili bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

  2. Şimdiye kadar gelmediyse bundan sonra zor. Film IMAX çekimi olmadığından gelmeyecektir muhtemelen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.