Sinema Haberleri

Dungeons and Dragons Filminin Resmi Özeti Yayınlandı

Dünyanın en çok oynanan FRP sistemi Dungeons and Dragons film olurken Paramount Pictures, filmin resmi özetini de paylaştı.

Ünlü isimlerle dolu olacak Dungeons and Dragons filmi, 1974’te Gary Gygax ve Dave Arneson tarafından tasarlanan ve dünyanın en çok bilinen ve oynanan masaüstü rol yapma oyunu sistemi Dungeons and Dragons’ın bir macerasını bizlere sunacak.

Dungeons and Dragons, daha önce de beyaz perdeye uyarlanmış, hatta ilk filmde Jeremy Irons ve Bruce Payne gibi önemli isimler de yer almıştı ama film hem sinema tutkunları hem de FRP oyuncuları tarafından hunharca eleştirilmiş ve gişede de istediğini alamamıştı. Yine de yeni bir Dungeons and Dragons filmi yapma fikri yok olmadı ve sonunda Warner Bros., John Francis Daley ve Jonathan Goldstein ile yeni film için kolları sıvadı.

Filmin Resmi Özeti Açıklandı

ABD Telif Hakkı Bürosu’nun açıklandığı üzere Dungeons and Dragons filmi, oyuncuları masaüstü oyununun fantezi dünyasına götürecek. Resmi özet, hayranlara Harpers da dahil olmak üzere filmde gösterilecek olan çeşitli oyun sınıfları ve fraksiyonlar hakkında ilk bilgileri sunuyor.

Tam özet aşağıdaki gibidir:

Eski bir Harper olan bir hırsız, barbar bir kadın olan partneriyle hapishaneden kaçar ve yaptıkları bir soygundaki tüm ganimetlerini çalan, onları da parmaklıklar arkasına tıkıp Neverwinter Lordu olmak isteyen bir dolandırıcıyı yakalamak için yolda karşılaştıkları yeteneksiz bir büyücü ve bir druid ile bir araya gelirler. Bu hain, çok uğursuz bir şeye sahip olan güçlü bir Kızıl Büyücü ile müttefiktir.

Daha önce filmle ilgili sızdırılan bilgilerde Eye of Vecna (Vecna’nın Gözü) ve Hand of Vecna (Vecna’nın Eli) artifektlerinin filmde yer alacağından bahsediliyordu. Belki de Kızıl Büyücü, bu güçlü artifektlere sahip olabilir.

Vecna, Dungeons and Dragons’ın ilk yıllarından beri belirli aralıklarla karşımıza çıkan, eskiden ölümlü bir büyücüyken sonradan bir liçe dönüşen ve sonunda tanrılığa yükselen bir karakterdir. Doğal olarak da Vecna’nın Eli ve Vecna’nın Gözü çok büyük güçlere sahip iki artifekttir. Bu iki artifekti kullanmak için kişi, gözünü ya da elini feda edip yerine artifekti takmak zorundadır.

Bu resmi özet ile birlikte, daha önce açıklandığı üzere filmin Unutulmuş Diyarlar‘da geçeceği de kesinleşmiş oldu.

FRP’deki Gibi Parti Kurma Mantığı

FRP oyunlarında oyuncular bir araya girip bir parti oluştururlar ve maceralara birlikte atılırlar. Yayınlanan özete bakarsak hapishaneden kaçan hırsız ve barbar, sonradan karşılaştıkları büyücü ve druid ile bir parti kuruyorlar. Bir de ruhban bulsalar çok şık olur aslında. Bu durum da filmin, Dungeons and Dragons’ın köklerine daha bağlı olacağı hissini veriyor.

Bununla birlikte filmin başarısına bağlı olarak yeni filmler, devam filmleri gibi opsiyonlar da masada. Umarız daha fazla “başarılı” Dungeons and Dragons filmleri izleriz.

2023 yılında vizyona girecek filmin kadrosunda Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Regé-Jean Page, Hugh Grant, Chloe Coleman, Jason Wong ve Sophia Lillis yer alacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Metis Media'nın Historica Arcanum FRP Projesi Kickstarter'da 60 Bine Yaklaştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.