Sinema Haberleri

Dune: Part 2, Gişede İlk Filmi Geçti!

Dune: Part 2, vizyona girdikten sadece 10 gün sonra ilk filmin tüm Kuzey Amerika gişe hasılatını geride bırakarak büyük bir başarı elde etti. Film, uluslararası alanda da 500 milyon doları aşmaya hazırlanıyor.

Dune: Part 2 Gişe Başarısı

2021’de vizyona giren ve büyük beğeni toplayan Dune filminin devamı olan Dune: Part 2, 1 Mart 2024’te vizyona girdi. Film, gösterime girdiği ilk 10 gün içinde Kuzey Amerika’da 100 milyon doları aşan gişe hasılatı elde etti. Bu sayı, ilk Dune filminin tüm Kuzey Amerika gişe hasılatından (97 milyon dolar) daha fazla.

🔸 Dune: Part 2 İncelemesi – Kum Solucanları ve İntikam – FRPNET
Dune: Part 2 resim
Dune: Part 2

Pandemi Etkisi

Orijinal Dune filmi, pandemi nedeniyle sinemalarda ve HBO Max’te aynı anda gösterime girmişti. Bu nedenle, filmin gişe hasılatı Dune: Part 2 ile tam olarak karşılaştırılamaz. Yine de, Dune: Part 2’nun bu kadar kısa sürede 100 milyon doları aşması, filmin büyük bir başarı elde ettiğini gösteriyor.

Uluslararası Başarı

Dune: Part 2, yurt dışında da büyük bir başarı elde ediyor. Variety’nin haberine göre, filmin 19 Mart Salı gününe kadar uluslararası alanda 500 milyon doları aşması bekleniyor. Bu rakam, “pandemi sonrası dönemde çok az filmin ulaştığı bir rakam” olarak nitelendiriliyor.

Dune: Part 3 Dune: Messiah
Dune Part Two

Dune: Part 2, 3. haftasında önemli bir kilometre taşına yaklaşırken şimdiden orijinal filmi geride bıraktı. Frank Herbert’in aynı adlı romanının ilk yarısını uyarlayan 2021 yapımı orijinal filmin gün ve tarih sınırlaması nedeniyle vizyona girememesi, dünya çapında 433,9 milyon dolarlık hasılatla yılın en çok hasılat yapan 12. filmi olmasını engellemedi. Hemen ardından gelen devam filmi, 82,5 milyon dolarlık açılış hafta sonu toplamıyla orijinalinin 41 milyon dolarlık açılışını ikiye katlayarak onu kolayca geride bıraktı.

2024’ün En Çok Hasılat Yapan Filmi

Dune: Part 2, şu anda 2024 yılının hem yurt içinde hem de yurt dışında en çok hasılat yapan filmi konumunda. Filmin, önümüzdeki haftalarda gişede daha da büyük başarılara imza atması bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.