Sinema Haberleri

Dr. Moreau Yeniden Beyazperdeye Geliyor!

doktor-moreau-banner

H.G. Wells’in 1896 yılında yayınlanan “The Island of Dr. Moreau”; yani “Dr. Moreau’nun Adası” yeninden filme çekiliyor. Yeniden çekiliyor diyoruz; çünkü daha önce 3 versiyonu beyazperdeye yansımıştı.

1932 yılında yayınlanan Island of Lost Souls, H. G. Wells’in romanından uyarlanmıştı. Hatta bu fimde Dracula filminden tanınan Bela Lugosi oynamaktaydı. Daha sonra 1977 yılında bir versiyonu daha çekildi. Escape from the Planet of the Apes’in yönetmenliğini de yapan Don Taylor, aynı hikayeyi 1977 yılında beyaz perdeye aktarmıştı. Filmde gelecek vaad eden Ron Pearlman da bulunuyordu.

doktor-moreau-resim1Son olarak iyi oyunculara sahip olmasına karşın ağır eliştiri yağmuruna tutulan 1996 yapımı izleyiciyle buluştu. Marlon Brando’nun başrolünde oynadığı film, birçok izleyici tarafından beğenilmemişti. Dr. Moreau’yu canlandıran Marlon Brando bile filmin olumlu yorumlar almasına yardımcı olmamıştı.

Şimdi ortaya çıkan yeni bir habere göre Dr. Moreau’nun Adası yeniden çekilecek. Filmin yapımcısı Leanardo DiCaprio olacak. DiCaprio’nun Appian Way yapım şirketi filmin tüm masraflarını karşılayacak. Filmin yazarlık kısmını ise 2 kere Emmy adayı olan Hemlock Grove dizisinden tanınan Lee Shipman ve Brian McGreevy yapacak.

H. G. Wells’in 19. Yy’ın sonunda yazdığı romanında, insanın doğa ile oynamasının sonuçları irdelenmiş. Romanda, çılgın bir bilimadamı olan Dr. Moreau’nun hayvanlar üzerinde yaptığı “insanlaştırma” deneyleri konu alınmakta. Burada insan ve hayvan karmaşasına değinilmekte.

Şu an için film hakkında kesinleşmiş bir bilgi ya da açıklanmış bir oyuncu listesi yok. Ancak ilerleyen günlerde daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.