Sinema Haberleri

Doctor Strange 2 ve Spider-Man 3, MCU Filmlerini Derinden Etkileyecek!

Loki ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness yapımlarının yazarı Michael Waldron, MCU filmlerinin yavaşça şekil değiştireceğinden bahsetti. Doctor Strange 2 ve Spider-Man 3 filmleri etkilerin açıkça hissedildiği ilk filmler olacak.

Disney+ üzerinden 9 Haziran tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayan Loki, daha ilk bölümüyle MCU tarafında işlerin bir hayli değişeceğini bizlere gösterdi. İşin kozmik boyutunun da ötesine ve çoklu-evrenlere dalış yapan Loki, kendisinden sonra gelecek filmler için de bir hazırlık aşaması oluşturuyor.

Loki dizisinin yazarı olan Michael Waldron, Sam Raimi’nin yönetmen koltuğuna oturduğu Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin de senaryosunu yazan kişi. Collider‘a verdiği bir röportajda, yazarlığını yaptığı Doctor Strange 2 filminin ve Spider-Man’in üçüncü filmi No Way Home’un, MCU evrenini derinden etkileyeceğini söyledi.

Şu aşamada WandaVision dizisinde gerçekleşen olayların sonuçlarını Doctor Strange 2 filminde göreceğimizden bahsediliyor. Ayrıca Loki’de yer alan çoklu-evrenler kavramı da Doctor Strange’in yeni macerasının temelini oluşturacak. Bunlara ek olarak Spider-Man: No Way Home filminde, Doctor Strange karakterinin de yer alacağını biliyoruz. Daha öncesinde eski serilerden birçok oyuncunun kadroda yer alması, Spider-Man macerasını farklı evrenlere taşıyacak gibi duruyor. Toby Maguire, Tom Holland, Emma Stone gibi isimler bu konu açıldığında aksini iddia etseler de tüm işaretler yanlış olamaz, değil mi?

Waldron, Marvel Studios’un önceki filmlerinde yaptığı bazı hataları, yeni filmlerde toplayarak düzenleyeceğini belirtti. Gerçi bu hataların hangileri olduğunu işaret etmedi. Fakat çoklu-evrenler kısmına giriş yapılmasıyla beraber, kafamızda pek oturmayan kısımlara yeni cevaplar alabileceğiz gibi gözüküyor.

Michael Waldron

Hikayeyi anlatmak için elimizden geldiğince kuralları, arka planı ve tarihi tanımlamak önemlidir. Nihayetinde kamera karşısına çıkan her şey artık ana hikaye (Canon) olarak kabul edilir. Yani satır aralarında kalan her içerik yoruma ve değişime açıktır.

Sözlerine yer veren Waldron, aynı zamanda Loki’nin tutulduğu TVA için de hikayenin ilerlemesini isteyenlerin olduğunu ve bazı görüşmelerin de yapıldığını belirtiyor. Belki de Loki dizisinden sonra sadece TVA’da geçen bir yan dizi projesi görebiliriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Iron Man'in Yeni Zırhına Homecoming Dokunuşu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.