Sinema Haberleri

Disney’den Sinema Aşkına Kampanyası

Disney sinemaseverlerin film izleme tutkusunu ve yeniden filmlerle buluşmanın heyecanını paylaşmak amacıyla #SinemaAşkına adında yeni bir kampanya başlattı. Eğlence devi bu kampanyayla beyazperdede film izlemeyi özleyen sinema tutkunlarına dokunaklı bir selam gönderirken, bu sihirli dünyada yeniden buluşmanın heyecanını tüm sinemaseverlerle paylaşıyor.

Pixar Animation Studios, Marvel Studios ve Lucasfilm’den sonra 20th Century Studios, Searchlight Pictures ve Blue Sky Animation gibi stüdyoları bünyesine katarak film portföyünü zenginleştiren Disney, Eylül ayında vizyona girecek Mulan, Hadi Gidelim ve Yeni Mutantlar filmleri ile salonlarda macera dolu yolculuğa devam ediyor.

“Kocaman açtığın gözlerin, kimi zaman hayranlıkla baktı, kimi zaman heyecanla; bazen şaşkınlıkla bazen de neşeyle… Ama hep aşk dolu gözlerle baktın beyazperdeye.

Mevsimler değişti, salonlar değişti, ama içindeki o sinema aşkı hiç değişmedi. Her filmde bambaşka bir maceraya atıldın o hayran olduğun kahramanlarla birlikte.

Ve o kocaman macera dolu salonu, sinemaya duyduğun aşkla doldurdun hep. Şimdi, bizi bir arada tutan o sihirli dünyada tekrar buluşma vakti. Aynı heyecanla, tutkuyla, kahkahayla, macerayla…

İçimizdeki o hiç bitmeyen Disney ile #SinemaAşkına”

Mulan

Ünlü yönetmen Niki Caro, Çin’in efsanevi savaşçısının destansı öyküsünü; korkusuz bir genç kadının, ailesine ve ülkesine olan sevgisi uğruna Çin’in gördüğü en büyük savaşçılardan biri olmak için her şeyi riske attığı Mulan filminde hayata geçiriyor. Çin İmparatoru, ülkeyi kuzeyli işgalcilerden korumak için her aileden bir kişinin İmparatorluk Ordusu’nda hizmet etmesi gerektiğine dair bir kararını ilan edince, onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan, hasta babasının yerini almak için devreye girer. Erkek kılığına giren Hua Jun, her adımında test edilirken iç gücünü kullanmalı ve gerçek potansiyelini bulmalıdır. Bu, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek, ona minnettar bir ulusun ve gururlu babasının saygısını kazandıracak destansı bir yolculuk olacaktır. Mulan 4 Eylül’de sinemalarda.

Disney ve Pixar’dan Hadi Gidelim

Eskiden dünya sihirliydi ama zaman değişti. İki genç Elf erkek kardeş olan Ian ve Barley Lightfoot (Tom Holland, Chris Pratt), kaybettikleri babaları ile bir gün daha geçirmek için hiç beklenmedik bir şans elde ettiklerinde, Barley’nin destansı minibüsü Guinevere ile sıra dışı bir yolculuğa çıkarlar. Her macerada olduğu gibi onların da yolculukları sihirle, şifreli haritalarla, aşmanın imkankız olduğu engellerle ve hayallerinin ötesinde keşiflerle doludur. Korkusuz anneleri Laurel ise (Julia Louis-Dreyfus), oğullarının kaybolduğunu farkettiğinde ise yarı aslan, yarı yarasa, yarı akrep eski savaşçı The Manticore (Octavia Spencer) ile bir takım olup onları bulmak için yola koyulur. Tehlikelerin yanı sıra bu sihirli gün hayal ettiklerinden çok daha fazlası anlamına gelecektir. Pixar Animation Studios’un yepyeni, orijinal, uzun metrajlı bu animasyon filmi, Dan Scanlon tarafından yönetildi ve yapımcılığı ise Kori Rae tarafından yapıldı. Hadi Gidelim, 11 Eylül’de vizyonda.

Yeni Mutantlar

Marvel Entertainment ile Twentieth Century Studios, bir grup genç mutantın psikiyatrik gözlem için tutulduğu gözlerden uzak bir hastanede geçen orijinal korku gerilim filmi Yeni Mutantlar’ı sunuyor. Garip olaylar gerçekleşmeye başladığında, hayatta kalmak için savaşırken hem yeni mutant yetenekleri hem de dostlukları test edilecek. Yeni Mutantlar, 11 Eylül’de gösterimde.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.