Sinema Haberleri

Deadpool’un Test Filmi Ortaya Çıktı

deadpool-banner

Marvel evreninin en ilginç karakterlerinden birisi olan Deadpool, beyazperdeye gelecek mi halen belirsizliğini koruyor.

Geçtiğimiz sene Comic-Con’da, bir Deadpool filmi geleceği açıklanmıştı ancak 1 sene geçmesine rağmen film halen belirsizliğini koruyor… diyorduk ki ortaya bu görüntüler çıktı!

Tim Miller’ın yöneteceği ve Deadpool karakterini ise Ryan Reynolds’ın oynayacağı film için bir test çekimi yapılmış. Daha doğrusu tamamen bilgisayar ortamında bir film hazırlanmış ve karakterin nasıl görüneceği tasarlanmış. Karakteri ise Ryan Reynolds seslendirmiş.

İşte bu video internete düştü. Tim Miller’ın Blur Stüdyoları’nda toplamda 8 dakika olarak hazırlanan test videosunun sadece 2 dakikalık bölümü internete sızdırıldı. Geriye kalan 6 dakikanın da gelmesini bekliyoruz. :)

YouTube player

deadpool

Deadpool Kimdir?

Deadpool, Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından ilk olarak New Mutants’ın 98. sayısında kötü karakter olarak çıkmıştır. Sonra Wolverine’in kurduğu X-Force’a katılıp iyilerin safına geçmiştir ama tam olarak iyi bir karakter değil, bir anti-kahramandır. Yaratıcılarından Rob Liefeld bir Teen Titans hayranıdır ve Deadpool da oradaki Deathstroke’un parodisi olarak ortaya çıkmıştır. Deathstroke’un gerçek adı Slade Wilson’dır Deadpool’un ise Wade Wilson’dır.

deadpool-karakterMerc With a Mouth olarak tanınır çünkü çok konuşkandır. Domino, onun konuşarak bir adamı intihar bile ettirebileceğini söyler. Deadpool’u diğer karakterlerden ayıran özellikse onun 4. duvarı kırabilmesi yani kendinin bir çizgi roman (oyun,çizgi film vs.) karakteri olduğunu bilmesidir. Okuyucu ile iletişime geçebilir, gerçek dünyayla alakadar konuşabilir. Bu durum çoğunlukla okuyucuyu güldürür. Deadpool, Taco ve Chimchanga’ya bayılır.

Wade Wilson eskiden Kanada için çalışan bir askerdi fakat sonra kanser olduğunu öğrendi ve bu kanserin kurtuluşu olmayan kanser olduğunu anladı. En sonunda öleceği için çare olarak Wolverine’in genleri kullanılarak yapılan Weapon X deneyine gönüllü oldu. Bu deney, Kaptan Amerika’nın üzerinde yapılan süper asker projesinin Wolverine’in genleri yapılarak denenmesiydi. Deney işe yaramıştı. Wade, Wolverine’in iyileşme özelliğini almıştı fakat sandıklarından fazla dozda olduğu için bu onu çok farklı etkilemişti. Vücudundaki kanser hücreleri kendini her zaman yenileyip tedavi ettiği için derisi tamamen tanınmaz hale gelmişti. Aynı zamanda beyin hücreleri her seferinde kendini öldürüp yeniden doğduğu için şizofren olmuştu ve artık beyninde iki kişiliği daha vardı. Bu olanlar Weapon X projesinin Wolverine’in hafızasını silmesiyle benzer bir tepkiydi. Olanlardan sonra Deadpool Kanada’yı terk etti ve paralı asker olarak çalışmaya başladı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ghostbusters'ın Yeni Filminden Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.