Sinema Haberleri

Deadpool Filmine Yaş Engeli

deadpool-banner

Çizgi roman hayranlarının ve geeklerin uzun zamandır heyecanla beklediği Deadpool filmi için yaş sınırı kondu.

Film, yurtdışında R Rated olarak sınıflandırıldı. Bundan bir süre önce yayınladığımız “Yeni Geek Filmlerde Yaş Sıkıntısı” yazımızda da benzer bir duruma değinmiştik ancak bu sefer yaş sınırı yükseltildi.

The Motion Picture Association of America (MPAA) tarafından yapılan bu sınıflandırma modeli tüm dünyayı etkilemese de bir örnek teşkil ediyor. R Rated kategorisi ise 17 yaşından küçüklerin bu filmi izleyemeyeceği yönünde bir kategorilendirme. Ülkemizde ise bu sınır 18+ olarak belirlenmiş durumda.

deadpool

Bu sınıflandırma, “vahşet ve kan içeren, aşırı seksüalite içeren, küfürlü konuşma içeren ve uyuşturucu kullanımın olduğu” filmler için veriliyor. Deadpool filmini R Rated kategorisine sokan şey ise vahşet, kan ve küfür.

Ülkemiz için bir açıklama henüz gelmedi. Ülkemizde de en iyi ihtimalle 13A (13 yaşından küçükler ebeveynleri ile birlikte izleyebilir) veya 18+ olarak sınıflandırılacağını düşünüyoruz.

Deadpool’un kim olduğunu detaylıca öğrenmek isteyenleri buraya alalım. Bu da filmin son fragmanı.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bazı sinemalarda zaten yaş sınırına dikkat ediliyor. Çok kez gördüm bilet kuyruğunda yaş sorulduğunu ve 13+ ya da 18+ değilse bilet satılmadığını. Kesinlikle de destekliyorum, o yaş sınırlarını koyanların bi bildikleri var da koyuyorlar neticede.

  2. yeeeeeeeeeeter ya yaş sınırı nedir koyim yaş sınırına ne yapacam takmıcam direk paramı verip bilet alıp girerim 18 diolar dabbe cin çarpması bile 16 be defelun milleti kandırmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.