AYBABTUDizi HaberleriSinema Haberleri

DC Küllerinden Doğuyor: İşte Yeni Sinematik Evrenin İlk Yapımları

James Gunn nihayet DC sinematik evreninin yol haritasını hayranlarla paylaştı. “Chapter 1: Gods and Monsters” adlı ilk fazda yer alacak olan filmleri ve dizileri haberimizde derledik.

DC‘nin bir türlü beli doğrulmayan sinematik evreninde uzun bir aradan sonra heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Henry Cavill’ın Superman’e vedası, Batgirl’ün ve Wonder Woman 3’ün iptali, Ezra Miller’ın geçirdiği soruşturmalar derken Peter Safran ve James Gunn nihayet aylardır planladıkları reform sürecinin ilk adımlarını paylaşarak hepimizin yüreğine su serpti.

Dün akşam basın mensuplarına özel bir etkinlikte duyurulan yeni sinematik evrenin ilk fazı, “Chapter 1: Gods and Monsters” olarak adlandırılmış. 2025 yılında başlayacak olan fazda animasyonlar, diziler ve filmler bir arada olacak. Hedeflerinin her sene iki film, iki HBO Max dizisi yayınlamak olduğunu söyleyen James Gunn, basın etkinliğinde planlanan tam 10 yapımı da bizlerle paylaştı. Beşi film beşi dizi olan bu 10 yapım, ilk fazın ilk yarısını oluşturacak.

İlgili Makaleler

FİLMLER

– Superman: Legacy

Yeni Superman filmi bir “orijin hikayesi” olmayacak; Clark Kent’in insan hayatıyla süper kahramanlık müessesesi arasında denge kurma çabasına odaklanacak. James Gunn halihazırda filmin senaryosunu yazıyormuş, yönetmen koltuğuna oturacak isim henüz belli değil ama Peter Safran’ın gönlünden geçen isim Gunn’mış. Yeni Superman aktörümüz de belli değil ama filmde biraz daha eski usul bir Superman portresi çizilecek.

– The Authority

Sunumun en şaşırtıcı duyurularından biri de The Authority filmi oldu. Warren Ellis ve Bryan Hitch tarafından kaleme alından Wildstorm çizgi romanlarında yer alan bu ekip, “Justice League gerçek dünyada yer alsa ne olurdu?” sorusu üzerinden ortaya çıkan, kötülükle mücadele ederken yeri göğü yıkmaktan çekinmeyen bir grup anti-kahraman aslında. Senaryo taslağı halihazırda Gunn tarafından kaleme alınıyor.

– The Brave and the Bold

Beyaz perdede görmek istediğimiz beklenen Batman ve Robin hikayesine nihayet kavuşuyoruz galiba. Grant Morrison’ın Batman serisini temel alan yeni filmde Bruce Wayne’in yolunun oğlu Damian’la kesişmesi ve ikilinin yolculuğu konu alacak. Batfamily’nin farklı fertleri de yer alacak filmde. Oyuncu kadrosu belli değil ama Batman’e can vermiş olan Ben Affleck, Robert Pattinson veya Christian Bale‘in pelerini yeniden takmayacağının altını çizmişler.

– Supergirl: Woman of Tomorrow

Tom King‘in serisinden uyarlanacak olan Supergirl filminde King’de görev alacak. Orijin hikayesi denebilecek tarzda planlanan filmde karakterin sevdiklerini koruma mücadelesi konu alınacak.

– Swamp Thing

En heyecan verici duyurulardan olan Swamp Thing filmiyle ilgili çok bilgi verilmedi. Yakın dönemde dizisini izlediğimiz karakterin orijin hikayesi konu alınacak. Korku-gerilim dozu yüksek bir film planladıklarını da sözlerine ekmiş Safran-Gunn ikilisi.

DİZİLER

– Waller

Önceden duyurulan ama iptal edilmeyen nadir DC yapımlarından olan dizi de Viola Davis‘le yoluna devam ediyor. Peacemaker‘ın 1. sezonuyla 2. sezonu arasında yaşanan olayları konu alacak dizi Doom Patrol yürütücü yapımcısı Jeremy Carver ve Watchmen senaristi Christal Henry‘ye emanet. Peacemaker 2. sezonuysa şimdilik beklemede, James Gunn’ın yoğunluğu azaldıktan sonra planlanacağı söylenmiş.

– Creature Commandos

Duyurunun tek animasyon dizisi olan Creature Commandos, Rick Flagg Sr., Nina Mazursky, Doctor Phosphorus, Eric Frankenstein, Bride of Frankenstein, G.I. Robot, ve Weasel karakterlerine odaklanacak. James Gunn halihazırda 7 bölümün senaryosunu yazmış. Rick Flagg Sr. karakterini kimin seslendireceği belli değil ancak seslendiren aktör karakterin yer alacağı film ve dizilerde de kendisini canlandıracakmış.

– Lanterns

Lantern Corps. severlerin yüzü bu sefer gülecek gibi çünkü sonunda Hal Jordan ve John Stewart‘a odaklanan nur topu gibi bir Lanterns dizimiz oldu. Karakterler diğer filmler ve dizilerde de yer alacak, dizinin hikayesindeyse dünyayı tehdit eden kadim bir dehşetle mücadele edecekler. Dedektiflik/gizem dozu yüksek bir yapım olacağı söyleniyor.

– Paradise Lost

Wonder Woman‘ımız Diana’nın zamanında çok daha öncesine uzanacağımız dizide Themyscira’nın geçmişini izleyeceğiz. Kadınların güç elde etmek için verdiği mücadeleye odaklanacak yapımda Game of Thrones tarzı politik entrikalar bol bol yer alacakmış.

– Booster Gold

Aynı adlı kahramana odaklanacağımız dizi de orijin hikayesi tadında ilerleyecekmiş. Başrol için bir aktörle görüşülüyormuş şu anda, duyurunun eli kulağında olabilir.

Durumu Belli Olmayanlar Grubu

Aquaman and the Lost Kingdom ve The Flash‘ın akıbeti hala belli değil. İki film de bu yıl vizyona girecek ama Safran-Gunn ikilisi yeni fazdan bahsederken bu yapımlara değinmemiş. Shazam ve Black Adam da ne olacağı belirsiz karakterler arasında yer alıyor. Fazın ilerleyen dönemi için bir Justice League filminin planlandığına dair dedikodular da mevcut. Bir ihtimal Justice League duyurusuyla birlikte durumları belli olur ama şimdilik net bir şey söylemek çok da mümkün değil.

Ne dersiniz, sizce bu yapımlar DC’nin sinemada rüştünü ispatlamasına yetecek mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.