Sinema Haberleri

David Mitchell: The Matrix Resurrections Sadece Bir Devam Filmi Olmayacak

Yakında gelecek olan “The Matrix Resurrections” için filmin yazarlarından David Mitchell: “Gişe rekorlarını alt üst edecek ve bambaşka bir boyut kazandıracak.”

Bir serinin üzerine kurulmuş yeni bir film, önceki serilerinin benzeri olma meyilinde seyreder. Ancak The Matrix Resurrections, eskinin yeniden yorumlanmasından ziyade, beklentilerin çok üzerine çıkacak ve efsane seriye dair bildiklerimizin ve gerçeklerin bükülmesiyle eskiden bildiğimizin tekrar bir keşfi olacağı gibi çok iddialı ve güçlü bir yorum, serinin yazarı David Mitchell tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda vurgulandı.

Filmi Eylül ayında Berlin’de gördüm. Bu gerçekten inanılmaz. Size bu filmin ne hakkında olduğunu söyleyemem ama ne olmadığını açıklayabilirim. Kesinlikle bir devam filmi daha değil ancak ondan önce gelen üç Matrix’i gerçekten ustaca bir şekilde içeren ve sentezleyen özerk bir şey. Çok güzel ve tuhaf bir yapım. Ayrıca aksiyon filmlerinde görmediğimiz birkaç şeyi başarıyor, yani gişe rekorları kıranların sahip olduğu temelleri alt üst ediyor.

Peki film 22 Aralık‘ta vizyona girdiğinde neler bekleyebiliriz? Thomas Anderson‘ın (Keanu Reeves) bir kez daha içinden çıkması gereken Matrix‘in yeni bir tekrarı olabileceğini bildirmişti. Birçoğunun hatırladığı gibi NeoThe Matrix Reloaded’ın sonunda Mimar (Helmut Bakaitis) ile bir araya geldi. Matrix‘in, tümü “The One” ile tasarlanmış, programlamanın kaynağına geri dönecek ve insanlığı kurtarmak için Matrix‘i yeniden başlatacak ve her şeye yeniden başlayacak olan beş önceki yinelemesi olduğunu burada öğrendik. Neo, Matrix tarihinde yeniden başlatma yerine aşkı seçen ilk kişiydi ve yine de Zion’da insanlığın son kurtulanlarını kurtarmayı başardı.

İki gerçekliğin olduğu bir dünyada -günlük hayat ve ardında ki gerçek- , Thomas Anderson bir kez daha beyaz tavşanı izlemeyi seçmek zorunda kalacak. Seçim, bir yanılsama olsa da, her zamankinden daha güçlü, daha güvenli ve daha tehlikeli olan Matrix’e girip çıkmanın tek yoludur.

David Mitchell

Yönetmen ve senarist Lana Wachowski,’nin devam ettirdiği The Matrix Resurrections‘da göreceğimiz yıldızlar Neil Patrick HarrisJonathan GroffEréndira IbarraPriyanka Chopra Jonas, Christina RicciTelma Hopkins ve Max Riemelt ile birlikte yapım, 22 Aralık‘ta sinemalarda ve HBO Max‘te aynı anda gösterime girecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sony ve Disney'in Anlaşmazlığını Tom Holland Çözmüş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.