Sinema Haberleri

Charlize Theron, Yeni Mad Max Filmine Kırgın

Charlize Theron, Mad Max‘in gelecek spin off filminde Furiosa rolünün başka oyuncuya verilmesi kararını “kırıcı” diye niteledi.

Mayısta The New York Times, Theron’un Tom Hardy’nin yanında savaş lideri Furiosa’yı canlandırdığı 2015 yapımı Fury Road’a dair bir sözlü tarih çalışması yayımlamıştı.

Makalede yönetmen George Miller, Furiosa’nın geçmişini anlatacak yapım için yeni bir oyuncu kadrosu seçtiğini açıklamıştı. Yönetmen ayrıca, filmde karakterin daha genç bir versiyonu yer alacağı için rolü yirmili yaşlarında bir oyuncuya vermeyi kararlaştırdığını belirtmişti.

Yeni Mad Max Filminde Genç Furiosa’yı Kim Oynayacak?

The Hollywood Reporter’a konuşan 44 yaşındaki Theron, bu habere cevaben şunları söyledi:

Bu, hazmetmesi zor bir şey. Bakın, George’a tamamen saygı duyuyorum. Birlikte Fury Road’u çektikten sonra saygım daha da artmış bile olabilir. O bir usta ve onun için her şeyin en iyisini diliyorum. Evet, bu durum biraz kırıcı, orası kesin.

Theron, Furiosa’yı canlandırma ve karakterin yaratılmasına yardım etme fırsatı bulduğu için “çok minnettar” olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Eğer George yola böyle devam etmesi gerektiğine inanıyorsa ben de ona bu konuda güveniyorum.

Fakat oyuncu daha sonra rol dağılımının karaktere mutlaka sadık kalması gerekmediğine işaret ederek, Furiosa filmi için doğru ismin kendisi olduğuna inandığını ima etti.

Theron, “Hikaye anlatıcılığının pek çok düzlemde sınırları zorlamak anlamına geldiğini hissediyorum” dedi.

Mesela Chernobyl gibi diziler izliyoruz, bütünüyle Rus hikayesi ama bütün o tarihi Rus karakterleri Britanyalı oyuncuların canlandırdığını görüyorsunuz. Bunun canlandırıcı bir yanı var, hikayenin duygusal etkisi kaybolmuyor.

Genç Furiosa’yı kimin canlandıracağı henüz belirlenmedi ama Emma’nın yıldızı Anya Taylor-Joy‘un rolü alacağına dair söylentiler var.

Yakında The Old Guard’la izleyici karşısına çıkacak Theron, kısa süre önce, ismini birçok kişinin bunca zamandır yanlış söylediğini açıklamıştı.

Kaynak: Hollywood Reporter, Independent

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.