Sinema Haberleri

Captain Marvel’ın Yönetmeni Belli Oldu

Marvel’ın kadın baş kahramana sahip ilk filmi olacak olan Captain Marvel, 2019 yılında beyaz perdede karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz yıl San Diego Comic-Con’da Carol Danvers karakterini Brie Larson’ın oynayacağı açıklanmıştı. 

Marvel, Captain Marvel için Mississippi Grind filminin yönetmenleri Anna Boden ve Ryan Fleck ile anlaştı. Böylece Captain Marvel kadın baş kahramana ve kadın yönetmene sahip ilk Marvel filmi oldu.

Variety’e göre, Marvel Anna Boden ve Ryan Fleck ile anlaşmadan önce birçok isimle konuştu. Boden ve Fleck’in hem televizyon hem de beyaz perde tecrübesinin olması Captain Marvel için seçilmelerini sağladı. İkili daha önce Ryan Reynolds’ın rol aldığı Mississippi Grind ve Ryan Gosling’in rol aldığı Half Nelson filmleri ile The Affair ve Billions dizilerinin bölümlerini yönetti. Marvel’ın bu film için kadın bir yönetmen aradığı uzun zamandır biliniyordu. Tek bir kadın yönetmenle anlaşmak yerine bir ekiple anlaşmaya varılması ise dikkat çekti. 8 Mart 2019 tarihinde izleyicinin karşısına çıkacak olan Captain Marvel’ın yazar kadrosunda ise Guardians of the Galaxy’nin yazarı Nicole Perlman ile Altın Küre, Bafta ve Oscar’da En İyi Animasyon Film ödülünü kazanan Inside Out’un yazarı Megan LeFauve yer alıyor.

Brie Larson geçtiğimiz günlerde Collider’a verdiği röportajda “Marvel’ın ilk solo kadın filminin bir parçası olmanın yanı sıra kişisel olarak heyecanlandığım şeylerden biri kadınların yaşadığı karmaşayı izleyicilere anlatabilecek olmam. Yaptığım her işte ve filmde insanlara vermek istediğim buydu. Marvel’ın ilk solo kadın filmine öncülük etmek benim için çok önemli bir şey. Böylece izleyiciye aksiyon filminde kadın bir karakterin de yer aldığını, kadınların neler yapabildiğini gösterebileceğim” dedi.

Captain Marvel kimdir?

Yazar Roy Thomas tarafından yazılan ve Gene Colan tarafından tasarlanan Captain Carol Danvers, Mart 1968 tarihinde Marvel Super-Heroes 13’de ABD Hava Kuvvetleri’nin bir üyesi olarak ortaya çıktı. 1977 yılında Ms. Marvel adıyla kendi serisine kavuştu. Bir kaza sonucu Kree ırkının yapmış olduğu bir makinenin patlamasıyla fazla radyasyonun etkisinde kalarak süper insan güçlerine kavuştu. Avengers ve X-Men serilerinde de yer alan Captain Marvel, Binary ve Warbird isimleriyle de tanınıyor.

Brie Larson daha önce yaptığı bir açıklamada ise “Doğruyu söylemek gerekirse Carol Danvers’ın çok farklı versiyonları var. Bu nedenle filmden memnun kalmayacak olan hayranlar olacaktır. Bunun yanı sıra Danvers, doğruluk ve adalete inanan bir karakter. Dünya ve uzay arasında bir köprü görevi görüyor. Var olan kusurlarına rağmen dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için elinden geleni yapıyor. Üstelik bunları yaparken gökyüzünde uçabiliyor, çok üstün bir önsezisi var ve gerçekten de komik biri.” sözleriyle Captain Marvel karakterini anlatmıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Geek Filmlerde Yaş Sıkıntısı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.