Sinema Haberleri

Candyman Filminden İkinci Fragman Geldi

Universal Pictures, Oscar ödüllü Jordan Peele imzalı Candyman (Şeker Adamın Laneti) filminden ikinci fragmanı yayınladı.

Oscar ödüllü Jordan Peele, kan dondurucu şehir efsanesi olan Candyman‘i (Şeker Adam) yepyeni bir bakışla beyaz perdeye taşıyor. Sinema dünyasının kült klasiğinin modern versiyonunu Küçük Orman‘dan Nia DaCosta yönetiyor.

YouTube player

Bernard Rose’un yazdığı 1992 filmi Şeker Adam’a ve Clive Baker’ın kısa hikayesi “The Forbidden”a dayandırılan Candyman‘in başrolünde Yahya Mateen II oynuyor. Film 27 Ağustos 2021‘de sinema salonlarına gelecek.

Jordan Peele, Win Rosenfeld ve Nia DaCosta‘nın senaryosunu yazdığı filmin konusu ise şöyle:

“Mahalle sakinlerinin hatırlayabildiği kadarıyla Chicago’nun Cabrini Green semtindeki konut projeleri, ismini aynanın karşısında beş kez tekrar ederek kolayca çağrılabilen, tek eli kanca olan doğa üstü bir katil hakkında ağızdan ağza dolaşan bir hayalet hikayesiyle dehşete düşürülmüştü. Günümüzde, Cabrini kulelerin sonuncusunun yıkılmasından on yıl sonra, görsel sanatçı Anthony McCoy (Yahya Abdul-Mateen II) ve kız arkadaşı, galeri müdürü Brianna Cartwright (Teyonah Parris), artık tanınmayacak bir şekilde nezih hale gelen ve mobil Y kuşağının yaşadığı, yerleşimi dikey olan Cabrini’de lüks bir çatı katına taşınırlar.

Anthony, ressamlık kariyeri sona ermeye yakınlaşırken eski bir Cabrini Green sakiniyle (Colman Domingo) tesadüfen karşılaşmasıyla birlikte Şeker Adam’ın arkasında yatan gerçek hikayenin trajik, korkunç doğasını öğrenir. Chicago sanat dünyasındaki mevkiini korumak isteyen Anthony, bu detayları stüdyosunda resimlerine faydalı olmaları amacıyla araştırmaya başlar. Farkında olmadan kendi akıl sağlığını bozan karmaşık bir geçmişe kapı açar ve kendisini kaderiyle çatışma içine atan dehşet verici, viral bir şiddet dalgasını serbest bırakır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.