Sinema Haberleri

Bu Film Dünyada Bir İlk! Tamamı Yapay Zeka ile Oluşturulan Görüntüler Kullanıldı

Fabian Stelzer adlı teknoloji girişimcisi, sadece yapay zekayla oluşturulmuş görüntüler kullanarak SALT isimli bir film çekti!

Twitter’da Salt (Tuz) adlı filmden kesitler paylaşan Fabian Stelzer, “Yeni bir çağa girmenin eşiğindeyiz” notunu düştü. PC Mag dergisine röportaj veren Stelzer, 1970’ler tarzı bilimkurgu filmi Salt‘ta görüntülerin tamamının ve kendisinin dışındaki tüm seslerin yapay zekayla oluşturulduğunu belirtti.

Fabian Stelzer, başka bir gezegende aşırı büyüyen bir tuz kütlesiyle karşılaşan uzay yolcularını konu alan filmde izleyicilerin, yapay zeka çağına uygun olarak filmin gidişatını kendi seçimlerine göre belirleyebildiklerini de söyledi.

Salt‘ın yapımında DALL-E 2, Stable Diffusion ve Midjourney gibi programları kullandığını söyleyen Stelzer, “Filmin sonu belli olan bir yönetmen versiyonu ya da topluluk versiyonu olsun isterim. Ama asıl amaç film ortamını yeni bir boyuta geçirebilmek. Topluluktaki herkesin kendi senaryosunu yazabildiği bir model oluşturmak gibi.” dedi.

Fabian Stelzer ayrıca yapay zeka temelli programlardaki gelişmelerle, film yapımcılığının bir gün herkes için erişilebilir hale geleceğine dikkat çekti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.