Sinema Haberleri

Bride of Frankenstein Geri Dönüyor

Universal Picture, senaryosu yenilenen Bride of Frankenstein (Frankenstein’ın Gelini) filmi için artık hazır.

Universal Picture, Tom Cruise’un “The Mummy” (Mumya) fiyaskosunun ardından Dark Universe (Karanlık Evren) planını yeniden gözden geçirdi. Universal Monster Sinematik Evreni’ndeki bir sonraki filmin Bride of Frankenstein (Frankenstein’ın Gelini) olması düşünülürken, stüdyo projeyi kapatıp yayın planından çıkardı.

Aslında bu o kadar da kötümser bir karar değildi çünkü projeyi ertelemekteki amaç, Beauty and the Beast (Güzel ve Çirkin) filminin başarılı yönetmeni Bill Condon ve yaratıcı ekibinin senaryo üzerinde çalışarak herkesi mutlu edecek bir iş ortaya çıkarmasıydı.

Nitekim Universal’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Universal Pictures olarak yönetmen Bill Condon ile Bride of Frankenstein filmini erteleme kararı aldık. Bu özel filmin biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu bildiğimiz için hiçbirimiz yayın tarihi kararlaştırma konusunda çok acele hareket etmek istemedik. Bill Condon kendini defalarca kanıtlamış muazzam bir yönetmen ve biz bu filmde onunla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Omega Undergraund’un edindiği bilgiye göre, Universal Pictures projeye yeniden başlamak için artık hazır. Bill Condon, görüntü yönetmeni Tobias A. Schliessler (Lone Survivor, Beauty and The Beast, A Wrinkle In Time), yapım tasarımcısı Sarah Greenwood (Darkest Hour, Beauty and The Beast, Atonement, Sherlock Holmes), besteci Carter Burwell (Carol, Fargo, True Grit, No Country For Old Men, Three Billboards) ve kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran (Beauty and The Beast, Atonement, Darkest Hour) gibi ekibindeki bazı üyeleri topladı.

Filmin kadrosu henüz netleşmiş değil. Frankenstein rolü hâlâ Javier Bardem‘de ve Frankenstein’ın gelini rolü için Angelina Jolie olmadığı taktirde Wonder Woman rolünde parlayan Gal Gadot düşünülüyor.

Orijinal filmin hikayesi ile devam etmeyi planlayan Condon, bunun nedenini şu sözlerle açıkladı:

Bildiğiniz gibi gelin karakteri filmin son beş dakikasında beliriyor. Filmimizi önceki filmlerin devamı olan üçüncü Frankenstein filmi olarak düşünün ama 2018 yapımı.

Condon’ın atıfta bulunduğu yönetmen James Whale’in 1931 ve 1935 yapımı ilk iki filmine kısaca göz atabilirsiniz:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Blade Runner Dünyası Çizgi Romanlarda Yaşayacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.