Sinema Haberleri

Avatar 2, Seyirciyi Kendisine Çekmekte Zorlanmayacak

20th Century Studios’un başkanı Steve Asbell‘e göre Avatar 2, seyircileri sinema salonlarına çekme konusunda hiç de zorlanmayacak. Zira James Cameron‘ın hazırladığı film yine insanların aklını alacak.

Steve Asbell’in bu iddialı sözlerine göz devirerek yaklaşmak mümkün değil. Zira onun da belirttiği gibi film yine James Cameron’ın ellerinden çıkıyor. Terminator 2, Aliens ve Titanic gibi muhteşem filmlerle rekorlar kırmış bir yönetmenden bahsediyoruz. The Abyss ile görsel efekt teknolojisinin sınırlarını zorlamıştı. Ancak asıl Avatar filmiyle seyircisini Pandora’ya hayran bırakmıştı. Weta Digital ile birlikte ortaya koydukları iş, yıllarca kendisinden bahsettirmeye devam etti.

Filmin başarısı anında seriye 4 yeni film getirecek bir anlaşmanın imzasını atmış oldu. Bu filmlerden ikisi artık seyircinin karşısına çıkmaya hazır. Diğer ikisi ise 2026 ve 2028 yıllarında gelecek gibi duruyor.

İkinci filmin çıkış tarihi 16 Aralık 2022. Yani, bir değişiklik olmazsa 2022 yılına Pandora’da veda edeceğiz. Üstelik ilk filmdeki gibi ormanlarında, çayırlarında değil. Su altında. Çünkü bu kez Cameron bizi o çok sevdiği okyanus derinliklerine götürecek.

Pandora’nın okyanuslarını izleyeceğimiz Avatar 2, ilk filmin oyuncu kadrosu ve karakterleriyle geri dönüyor. Ancak filmin hikayesi, ilk filmden bağımsız bir olay anlatacak. Yani karakterlerin hikayesi devam etse de ilk filmi izleyerek hatırlamamız gerekmeyecek. Asbell, diğer filmlerin de bunun gibi, bir hikayeyi anlatmaya başlayan ve bitiren filmler olacağını söylüyor. Kısacası, “devam edecek…” tarzında biten bir filmle karşılaşmayacağız.

Birinci filmde hikayesini izlediğimiz Jake ile Neytiri, ikinci filmde bir aile olacaklar. Böylece Pandora’da çocuk büyütmek hakkında bir film izleyeceğiz. Bu arada, bu kez senaryoyu James Cameron tek başına yazmayacak. Ona Josh Friedman da yardım edecek.

Aynı zamanda oyuncu kadrosunda yeni isimler de olacak. Vin Diesel, Edie Falco, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Cliff Curtis ve Kate Winslet filme dahil olan oyuncular arasında.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.