Sinema Haberleri

Amazon ve John Wick Yaratıcısı, Hellsing Mangasını Sinemaya Uyarlıyor

John Wick serisinin yazarı Derek Kolstad, Amazon Studios ile birlikte Japon korku-aksiyon manga serisinin filmini geliştirecek.

Deadline’a konuşan Derek Kolstad, Hellsing mangasının canlı-aksiyon film uyarlamasına dahil olduğunu doğruladı. Kolstad yıllardır manga okuyan biri olarak hayalindeki projelerden birini gerçekleştireceğini söyledi.

Kouta Hirano‘nun yazdığı ve Shōnen Gahōsha tarafından yayınlanan Hellsing manga serisini beyazperdeye taşıyacak olan Kolstad, “Kardeşim, Hellsing manga ve anime dizisini gösterdiğinden beri onu uyarlamak bende takıntı haline gelmişti. Mike Callaghan ve ekibi Hellsing‘in haklarını aldığı zaman Brian Kavanaugh-Jones, ben ve Amazon‘la işbirliği yaptı. Bu rüya gibi.” dedi.

Derek Kolstad

Hellsing‘in haklarını elde eden Mike Callaghan da proje için şunları söyledi: “Vampir türünü her zaman sevmişimdir özellikle de birisi kendi benzersiz yorumunu kattığı zaman. O yüzden Derek, Alucard ve The Hellsing Organization‘ı benimle tanıştırdığı zaman o gelenekten özel bir şeyle karşı karşıya olduğumuzu biliyordum. Kouta Hirano‘nun Dracula-Van Hellsing mitolojisinin yorumu daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen, heyecan verici, ilginç bir aksiyon ve korku karışımı. Automatik‘ten Brian ve Fred ile birlikte çalışacağımız için inanılmaz heyecanlıyız ve Amazon da bize Hellsing‘in zeka ve çılgınlığını ekranda hayata geçirmek için yardımcı olacak.”

İlk kez 1997 yılında okur karşısına çıkan Hellsing; Dracula‘yı, efsanevi vampir avcısı tarafından mağlup edilmesinden yıllar önce Van Hellsing‘e bağlılığına yemin eden orijinal ve en güçlü vampir Alucard olarak yeniden yorumluyor. Seride Abraham Van Hellsing‘in torununun altında The Hellsing Organization‘ın bir ajanı olarak görev yapan Alucard, İngiltere‘yi vampirlerden ve diğer doğaüstü tehditlerden korumak için çalışıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.