Sinema Haberleri

Alien 5’in Taslak Senaryosu Ortaya Çıktı

Kozmik korku denilince akla gelen ilk yaratıklardan biri olan Alien serisine dair ümitlerimiz, ortaya çıkan taslak senaryoyla bir kez daha arşa çıktı.

Alien serisi bir aralar District 9 (2009), Chappie (2015) filmlerinin yönetmeni Neill Blomkamp’a emanet edilmiş ama sonrasında prodüksiyon aşamasında iptal edilmişti. Ridley Scott bir şekilde yan filmler çekmeyi başardı ancak kafasındaki üçlemeyi sonlandırana kadar filmin haklarını elinde bulunduran Fox, Disney’in kanatları altına girdi.

Aile yapısına önem veren, korku ya da gerilim filmleri çekmekten kaçınan, neredeyse filmlerinde küfür bile kullandırtmayan Disney, kozmik korkunun ecel terleri döktüren yaratığı Alien’ı tekrar hortlatır mı bilemiyoruz ama perde arkasında bir şeyler dönüyor gibi gözüküyor.

Bir süre öncesinde Ridley Scott, Alien serisiyle işinin bitmediğini açıklamıştı. Geçen hafta içerisinde orijinal serinin başrolü Sigourney Weaver’a 50 sayfalık bir Alien senaryosu yollanmıştı. Ancak ünlü oyuncu, olası bir Alien filminde rol almayı düşünmediğini dile getirmişti.

İşte o gönderilen senaryo taslağına neler yazdığına dair bazı bilgiler ortaya çıktı. Senaryo, Alien 5 olarak nitelendirilmiş ve Ellen Ripley’ın hikayesini devam ettirmek üzerine kuruluymuş. Oldukça karanlık ve gergin bir hikayeye sahip olduğu söyleniyor.

Taslak içerisinde “Uzayda hiç kimse çığlığınızı duyamaz. Uzayda hiç kimse düşlerinizi duyamaz.” alt başlığı bulunuyormuş. Ayrıca kapak üzerinde de Edgar Allen Poe’nun meşhur A Dream Within a Dream şiirinden “Bütün gördüğümüz ve göründüğümüz, yalnızca bir düşün içinde bir düş.” yazısı yazılıymış.

Bu son haberler elbette serinin hayranları olan bizleri de heyecanlandırdı ve de düşündürdü. Acaba Scott ve ekibi, Disney’in seriyi yeniden beyaz perdeye yansıtmasını düşünmesi için çeşitli taslak çalışmalar yapıyor olabilir mi? Belki de kendi kuruntumuzdur.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.