Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Ridley Scott, Alien Serisinden Vazgeçmemiş

Ridley Scott, Alien Serisinden Vazgeçmemiş

Disney ve Fox arasındaki anlaşmadan sonra yayın hakları Mickey Mouse’a geçen Alien’ın yaratıcısı Ridley Scott, seriyi ilerletmek istediğini dile getirdi.

40 yılı geride bırakan Alien markası, yıllar içerisinde birçok kötü film ve uyarlama da gördü ancak bilimkurgunun bu enfes yaratığını yok etmeyi kimse başaramadı. Ridley Scott, 2012 yılında tekrar seriye geri dönmüş ve iki film hazırlamıştı.

Prometheus ve Covenant filmleriyle, Alien serisinin öncesine bakmamızı sağlayan Scott, serinin devamının gelmesi adına çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Alien: Awakening adıyla 2017 yılında üzerinde çalışmaya başladığı üçüncü bir filmin hazır olduğunu söyleyen Scott, şu sözleri de ekledi, “Alien ile keşfedilmesi gereken daha çok alan var. Ancak yeniden-evrim geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum.”

Sanıyorum ki Scott, Disney markası altında daha şirin ve sevimli bir Alien çizgisi düşünmez. Ancak Disney’in de kendine has standartları var. Daha aile dostu bir yaklaşım takip ettikleri için Alien serisini tekrar canlandırmak isterler mi orası tam bir muamma.

Gerçi Covenant ile seri istenileni verememişti ama olası bir üçleme için de kapıyı aralık bırakmıştı. Belki Disney, başka bir firmasını bu iş için görevlendirebilir.

İlginizi Çekebilir  Oyun Dünyasının Tam Keşfedilmemiş Türleri ve Fikirleri