Sinema Haberleri

93. Oscar Adayları Belli Oldu

Bu yıl 93’üncü kez dağıtılacak Akademi Ödülleri‘nin adayları açıklandı.

Priyanka Chopra Jonas ve Nick Jonas‘ın duyurduğu Oscar adaylarının kazananları 25 Nisan‘da duyurulacak. Daha önce 28 Şubat‘ta yapılacağı belirtilen 93. Oscar Ödülleri töreni Covid-19 salgını nedeniyle bahara ertelenmişti.

2021 Oscar Adayları Tam Listesi

En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Sacha Baron Cohen (“The Trial of the Chicago 7”)
  • Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”)
  • Leslie Odom Jr. (“One Night in Miami”)
  • Paul Raci (“Sound of Metal”)
  • Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Maria Bakalova (‘Borat Subsequent Moviefilm”)
  • Glenn Close (“Hillbilly Elegy”)
  • Olivia Colman (“The Father”)
  • Amanda Seyfried (“Mank”)
  • Youn Yuh-jung (“Minari”)

En İyi Film

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Kostüm Tasarımı

  • “Emma,” Alexandra Byrne
  • “Mank,” Trish Summerville
  • “Ma Rainey’s Black Bottom,” Ann Roth
  • “Mulan,” Bina Daigeler
  • “Pinocchio”

En İyi Orijinal Şarkı Sözü

  • “Da 5 Bloods,” Terence Blanchard
  • “Mank,” Trent Reznor, Atticus Ross
  • “Minari,” Emile Mosseri
  • “News of the World,” James Newton Howard
  • “Soul,” Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste

En İyi Kısa Animasyon Filmi

  • “Burrow” (Disney Plus/Pixar)
  • “Genius Loci” (Kazak Productions)
  • “If Anything Happens I Love You” (Netflix)
  • “Opera” (Beasts and Natives Alike)
  • “Yes-People” (CAOZ hf. Hólamói)

En İyi Canlı Aksiyon Kısa Film

  • “Feeling Through”
  • “The Letter Room”
  • “The Present”
  • “Two Distant Strangers”
  • “White Eye”

En İyi Ses

  • “Greyhound,” Odin Benitez, Jason King, Christian P. Minkler, Michael Minkler, Jeff Sawyer
  • “Mank,” Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance, Drew Kunin
  • “News of the World,” John Pritchett, Mike Prestwood Smith, William Miller, Oliver Tarney, Michael Fentum
  • “Soul,” Coya Elliott, Ren Klyce, David Parker, Vince Caro
  • “Sound of Metal,” Phillip Bladh, Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés, Carolina Santana
İlginizi Çekebilir  Yeni Batman Dedektiflik Hikayesi Olacak

En İyi Uyarlama Senaryo

  • “Borat Subsequent Moviefilm,” Peter Baynham, Sacha Baron Cohen, Jena Friedman, Anthony Hines, Lee Kern, Dan Mazer, Nina Pedrad, Erica Rivinoja, Dan Swimer
  • “The Father,” Christopher Hampton, Florian Zeller
  • “Nomadland,” Chloé Zhao
  • “One Night in Miami,” Kemp Powers
  • “The White Tiger,” Ramin Bahrani

En İyi Orijinal Senaryo

  • “Judas and the Black Messiah,” Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, Kenneth Lucas
  • “Minari,” Lee Isaac Chung
  • “Promising Young Woman,” Emerald Fennell
  • “Sound of Metal,” Abraham Marder, Darius Marder, Derek Cianfrance
  • “The Trial of the Chicago 7,” Aaron Sorkin

En İyi Erkek Oyuncu

  • Riz Ahmed (“Sound of Metal”)
  • Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Anthony Hopkins (“The Father”)
  • Gary Oldman (“Mank”)
  • Steven Yeun (“Minari”)

En İyi Kadın Oyuncu

  • Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Andra Day (“The United States v. Billie Holiday”)
  • Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”)
  • Frances McDormand (“Nomadland”)
  • Carey Mulligan (“Promising Young Woman”)

En İyi Animasyon Filmi

  • “Onward” (Pixar)
  • “Over the Moon” (Netflix)
  • “Shaun the Sheep Movie: Farmageddon” (Netflix)
  • “Soul” (Pixar)
  • “Wolfwalkers” (Apple TV Plus/GKIDS)

En İyi Görüntü Yönetmeni

  • “Judas and the Black Messiah,” Sean Bobbitt
  • “Mank,” Erik Messerschmidt
  • “News of the World,” Dariusz Wolski
  • “Nomadland,” Joshua James Richards
  • “The Trial of the Chicago 7,” Phedon Papamichael

En İyi Yönetmen

  • Thomas Vinterberg (“Another Round”)
  • David Fincher (“Mank”)
  • Lee Isaac Chung (“Minari”)
  • Chloé Zhao (“Nomadland”)
  • Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)

En İyi Belgesel

  • “Collective” (Magnolia Pictures and Participant)
  • “Crip Camp” (Netflix)
  • “The Mole Agent” (Gravitas Ventures)
  • “My Octopus Teacher” (Netflix)
  • “Time” (Amazon Studios)

En iyi Kısa Belgesel

  • “Colette” (Time Travel Unlimited)
  • “A Concerto Is a Conversation” (Breakwater Studios)
  • “Do Not Split” (Field of Vision)
  • “Hunger Ward” (MTV Documentary Films)
  • “A Love Song for Latasha” (Netflix)

En İyi Kurgu

  • “The Father,” Yorgos Lamprinos
  • “Nomadland,” Chloé Zhao
  • “Promising Young Woman,” Frédéric Thoraval
  • “Sound of Metal,” Mikkel E.G. Nielsen
  • “The Trial of the Chicago 7,” Alan Baumgarten
İlginizi Çekebilir  James Gunn'ın The Suicide Squad Kararlarına Kimse Karışmamış

En İyi Uluslararası Film

  • “Another Round” (Denmark)
  • “Better Days” (Hong Kong)
  • “Collective” (Romania)
  • “The Man Who Sold His Skin” (Tunisia)
  • “Quo Vadis, Aida?”(Bosnia and Herzegovina)

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

  • “Emma,” Marese Langan
  • “Hillbilly Elegy,” Eryn Krueger Mekash, Patricia Dehaney, Matthew Mungle
  • “Ma Rainey’s Black Bottom,” Matiki Anoff, Mia Neal, Larry M. Cherry
  • “Mank,” Kimberley Spiteri, Gigi Williams
  • “Pinocchio,” Dalia Colli, Anna Kieber, Sebastian Lochmann, Stephen Murphy

En İyi Orijinal Şarkı

  • “Fight for You,” (“Judas and the Black Messiah”)
  • “Hear My Voice,” (“The Trial of the Chicago 7”)
  • “Húsavík,” (“Eurovision Song Contest”)
  • “Io Si (Seen),” (“The Life Ahead”)
  • “Speak Now,” (“One Night in Miami”)

En iyi Görüntü

  • “The Father” (Sony Pictures Classics)
  • “Judas and the Black Messiah” (Warner Bros.)
  • “Mank” (Netflix)
  • “Minari” (A24)
  • “Nomadland” (Searchlight Pictures)
  • “Promising Young Woman” (Focus Features)
  • “Sound of Metal” (Amazon Studios)
  • “The Trial of the Chicago 7” (Netflix)

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

  • “The Father,” Peter Francis, Cathy Featherstone
  • “Ma Rainey’s Black Bottom,” Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton
  • “Mank,” Donald Graham Burt, Jan Pascale
  • “News of the World,” David Crank, Elizabeth Keenan
  • “Tenet,” Nathan Crowley, Kathy Lucas

En iyi Görsel Efektler

  • “Love and Monsters”
  • “The Midnight Sky,” Matt Kasmir, Chris Lawrence, Dave Watkins, Max Solomon
  • “Mulan,” Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury, Steve Ingram
  • “The One and Only Ivan,” Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones, Santiago Colomo Martinez
  • “Tenet,” Andrew Jackson, Andrew Lockley, Scott R. Fisher, Mike Chambers

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.