Haberler

Silmarillion Project

silmarillion-banner-son

Silmarillion eseri, J.R.R. Tolkien’in üzerinde en çok çalıştığı kitaplardan biridir. Orta Dünya’nın efsaneleri, soyağaçları ve Orta Dünya’nın yaratılışı hep bu kitapta anlatılır.

Tolkien’in hayatı boyunca üzerinde çalıştığı bu kitap ancak Tolkien’in ölümünden dört yıl sonra çocukları tarafından yayınlanabilmiştir. Bu kitapla ilgili pek çok illüstrasyon ve çizim yapılmıştı ancak böyle bir projeyi daha önce kimseye hayata geçirmedi.

İlgili Makaleler

Dresden Codak’ın çizeri ve yazarı Aaron Diaz’ın gerçekleştirdiği Silmarillion Project ile Silmarillion’un hikayeleri çizimlerle hayat buluyor. Peter Jackson’ın filmlerde yarattığı Orta Dünya’nın dışında, diyara daha sanatsal yaklaşmayı hedeflemişler. Böylelikle kitapta yazanları okuyup kendi hayallarinde canlandırdıkları şekilde hayata geçirmeye çalışmışlar.

Aaron Diaz, çizimleriyle karakterlere hayat verirken illüstrasyonları ile de hikayeleri bizlere aktarmayı başarıyor. Ayrıca kitaptaki bölümleri inceleyip yorumları ve yazılarıyla da süslüyor.

Silmarillion kitabının her bölümünü ele almayı hedefleyen ikili şimdilik projenin başlarındalar ancak her geçen gün sitelerine yeni çizimler ve bölümler ekliyorlar. Bizler sizi şimdiye kadar yapılan Silmarillion Project’in muhteşem çizimleriyle başbaşa bırakalım.

 

Silmarillion Project’in sayfasına buradan ulaşıp projeyi de takip edebilirsiniz. Silmarillion kitabını hâlâ okumadıysanız hemen buradan alıp okuyun.

İlginizi Çekebilir  İzmirCon, Yeni Etkinlik İçin Hazırlanıyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dresden Codak başlı başına bir çizgi-roman karakteri değil mi? İllüstratör felan değil o :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu