Haberler

Sandman Sesli Uyarlamasında İlk Sesler Duyuldu

Neil Gaiman‘ın kült çizgi romanı Sandman, yıldız isimlerle sesli kitap, hatta bir radyo tiyatrosuna dönüşürken seslendirme yapan yıldız isimlerin sesleri de kısa tanıtım videosunda ilk kez duyuldu.

Dream rolünde James Mcavoy’u, Death rolünde Kat Dennings’i, Corinthian rolünde Riz Ahmed’i, John Constantine rolünde Taron Egerton’ı, Kuzgun Matthew rolünde Andy Serkis’i, Luficer rolünde Michael Sheen’i ve Anlatıcı olarak da bizzat Neil Gaiman’ın kendisini dinleyeceğimiz uyarlamanın videosunu Neil Gaiman paylaştı.

Sandman Çizgi Roman Serisi, Yıldızlarla Dolu Bir Kadroyla Sesli Uyarlama Oluyor
https://www.instagram.com/p/CCTSXrXDgVd/

Ana kadroya birçok usta ismin eşlik edeceği uyarlamanın paylaşılan konu özeti ise şu şekilde:

Bir okültistin, sonsuz yaşam için Death’in fiziksel tecessümünü ele geçirme girişiminde yanlışlıkla Death’in kardeşi Dream’i, yedi kardeşten oluşan ve her bir kardeşi tutku, ümitsizlik, yıkım gibi insani duygular üzerinde hüküm süren Endless ailesinin bir başka üyesini yakalar. Yedi yıllık esaretin ardından Dream en sonunda kaçar ve kaybettiği güç nesnelerini toplamak, rüyaların ve uykunun alemi olan krallığı The Dreaming’i yeniden inşa etmek için yolculuğa çıkar. Ve tarihin en başarılı ve beğenilen çizgi romanlarından birinin hikayesi bu şekilde başlar.

Uyarlama, dinleyiciler ile serinin ilk üç cildini (Prelüdler ve Noktürnler, Bebek Evi, Düş Ülkesi) buluşturacak. Projenin yapımcılığını ise Gaiman’ın Yokyer, Yıldıztozu, Kıyamet Gösterisi gibi pek çok eserini dinleyiciler ile buluşturan Dirk Maggs üstelenecek. Ayrıca uyarlamanın senaryosu da Maggs’in kaleminden çıkacak ve yönetmenliği de Maggs yapacak. Uyarlamanın müziklerini de Akademi ödüllü James Hannigan besteleyecek.

Sandman uyarlaması, Amazon’un sesli kitap servisi Audiable’dan yayınlanacak. 15 Temmuz’da kulaklarınız açık olsun.

İlginizi Çekebilir  8-Bit Donnie Darko Animasyonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu