Haberler

Rusya’daki Uzaylı Otopsisi Kurgu Mu, Gerçek Mi?

alien-xcom-banner

Hep filmlerde -Hollywood sağolsun- Amerikalılar’ın uzaylılar ile münasebetlerini gördük ancak haberlerde çıkan pek çok olayda ise Ruslar’ın çok fazla adı geçiyor. Son zamanlarda Rusya’ya düşen meteor, Rusya’daki bir binanın üzerinde dolaşır gibi görülen ve uzaylı olduğu iddia edilen karaltı; Ruslar’ın da uzaylılar ile münasebetleri olduğunu gösterir cinste.

Özellikle de 1969 yılında Rusya’da ormanlık bir alana düşen UFO olayı ilk başlarda Rus Ordusu tarafından açıklansa da sonrasında KGB ve hükümet tarafından yalanlanmıştı.

Rusya'daki UFO kazasından bir fotoğraf
Rusya’daki UFO kazasından bir fotoğraf

Tüm yalanlamalara rağmen, 2000’li yılların başında hayatını kaybeden ve hayatının büyük bir bölümünü Rus Ordusu’nda geçiren bir Rus albay; ölmeden önce şu sözleri söylemişti: “Sverdlovsky’de yaşanan UFO kazası gerçekti ve oradaydım; ancak hükümet bu olayı gizlemek istedi. UFO’yu incelemeye aldılar ve oradan elde edilen bilgiler, tüm dünyada teknolojinin çok hızlı gelişmesine katkıda bulundu.” Bu sözler için kaynak gösteremiyorum maalesef ancak bu haberi ilk okuduğumda çok etkilendiğim için hiçbir zaman unutmadım. Bir bilgi de, günümüzdeki hayalet uçakların kaplamalarının ilk olarak 1947’de Roswell’de düşen UFO’nun kaplamasından alındığı yönündeydi ancak bunlar tabii ki belgelerle açıklanmış bilgiler değil tam olarak.

Bu tür UFO kazası raporları bilimkurgu oyunlarına ve filmlerine de konu oldu. X-Com oyunu ve Fallout oyunundaki düşmüş ve içerisinde uzaylı cesedi bulunan sahne; tamamen 1947’de New Mexico dolaylarına düşen ve Roswell UFO Kazası olarak anılan olay ve 1969’da Rusya’ya düşen UFO’dan ortaya çıkmıştır. O dönemde bu olayı gözleriyle gören Vasili Dubinshev isimli köylü, olayı şöyle anlatmıştır.

Vasili Dubinshev'in gözünden Rusya'daki UFO kazası

Rus polisine verdiği ifadeye göre, V. Dubinshev, sabah saat altıda traktörle tarlaya giderken birdenbire gökyüzünde bir gürültü duymuş, başını yukarıya kaldırınca 120 – 150 metre yükseklikte hareketsiz duran bir uçan daire görmüştür. Uçan dairenin çevresi yeşil, sarı ve kırmızı ışıklarla bezenmiş bir haldeydi. Şaşkın köylü, uçan dairenin havada ne kadar kaldığını tayin edemiyor. Belki beş dakika, belki de yarım saat. Ama sonra birdenbire UFO’nun hızla ilerlemeye başladığını görüyor. Uzay aracı ileriye atılıyor. Bir an sonra yolun dönemecindeki bir küçük tepenin arkasından bir patlama sesi duyuluyor. Gökyüzüne mantara benzeyen renkli bir bulut yükseliyor. Dubinshev, ifadesine şöyle devam ediyor: «Hemen traktörü patlama noktasına doğru sürdüm. Uçan dairenin geniş bir alana dağılmış parçaları, küçük tepenin çevresindeydi. Parçalar beyaza çalar renkte bir madenden yapılmıştı. Derhal polise haber verdim.» Polis olay yerinde yaptığı araştırmalar sırasında, küçük tepeye yakın ormanın içinde ölü bir yaratık bulmuştu. Bu, insandan ziyade bir sürüngen canavara benzeyen cansız gövde, derhal emniyet altına alınmıştı. Ayrıca kaza yerindeki parçalar ve toprak üzerindeki toz kalıntılarından bir kısmı toplanmıştı. Yaratığın boyu 132 cm. dir. Duruşu insanı biraz olsun andırmaktadır, Boynu çok kısa, kirpikleri ve gözleri yuvarlaktır. Başında saç yoktur. Burun küçük bir delikten ibarettir. Ağız küçük ve yumuşaktır. İki kulağı vardır. Derisi kırmızı kahverengidir ve buruşuktur. Bütün vücudu ince mavi damarlar kaplamıştır. Yaratığın üzerindeki giysiler yanmıştır. Belki de yaratık, UFO daha infilâk etmeden kendini dışarı atmış, muhtemel bu amaç için otomatik bir düzenden yararlanmıştır.

Aradan 40 yılı aşkın bir süre geçti ve Rusya, bu UFO kazasını yeniden ortaya çıkardı. Rus basını, bu olayı geçtiğimiz günlerde yeniden paylaşmaya başladı, hatta bu sefer bir video da yayınladılar.

Videoyu izlerken resmen X-Com oyununda yaptığımız otopsiler geldi aklıma. Fizyolojik olarak humanoid biçimde olan yaratığın otopsisini, midesi hassas olanlar izlemesinler şimdiden uyaralım.

İşte UFO’dan çıkarılan uzaylının otopsi videosu. Kurgu mu yoksa gerçek mi karar sizin?

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Tek solukta okudum. Hele ki Medvedev’in aciklamalarindan sonra Rusya’dan boyle bir sey bekliyordum.

  2. videodaki uzaylı ifadedeki tanıma uymuyor. ifadede tek bir burun deliği olan kahverengi buruşuk ciltli 132 santimetre boyu olan bir yaratıktan söz ediliyor. cilt rengini es geçsek bile videodaki uzaylının boyu 70 santimden fazla değil ve iki burun deliği var.

  3. resmen plastik oyuncağa benziyor,Ayrıca bir insanın eli büyüklüğünde uzaylımı olurmuş,O tarihlerde böyle bir plastik eldiven varmıydıki,milleti aptal yerine koymayın be

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.