Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Russo Kardeşler, Marvel vs. DC Belgeseli Yapacak

Russo Kardeşler, Marvel vs. DC Belgeseli Yapacak

Avengers filmlerinin yönetmenleri Anthony ve Joe Russo, çizgi roman dünyasına bu kez bir belgesel projesiyle dönüyor. Russo kardeşler, yayın platformu Quibi için, Marvel ve DC arasındaki rekabeti anlatan bir belgesel dizisinin yapımcılığını üstlendiler.

Deadline‘ın haberine göre, Anthony ve Joe Russo, Reed Tucker‘ın kaleme aldığı “Slugfest: Inside the Epic, 50-Year Battle Between Marvel and DC” kitabından belgesel dizisi geliştirecek. Yapımda; Batman, Superman, Avengers ve daha nice serilerle sinema, televizyon ce çizgi roman dünyasında büyük başarılar elde eden iki büyük yayıncının arasındaki bitmek bilmeyen rekabeti gözler önüne serecek.

Otomobil yapımcısı John DeLorean‘ın biyografisini çeken Don Argott ve Sheena M. Joyce‘un yöneteceği Marvel Vs. DC belgesel serisinin yapımında Russo kardeşlerin yanı sıra ABGO CEO’su Todd Makurath, Peter Rieveschl (The Amazing Race), Nich Gilhool (Top Chef) ve Jen Casey (Extreme Weather) de yapımcı olarak görev yapacak. Dizide yer alacak hikayeler yayın dünyasının iki devinin yapımlarındaki “crossover” çalışmalarından Superman ile Örümcek Adam arasındaki “kemik kıran” el sıkışmanın tarihine kadar ilginç olayları kapsayacak. Belgeseldeki her hikaye, iki yayıncının da hayranları için özel içerikler barındıracak ve onların Marvel ve DC‘nin sahne arkası hikayelerinin derinliklerine inmelerine yardımcı olacak.

İlginizi Çekebilir  Marvel'ı Sarsacak Yeni Seri: Marvel Legacy!