Haberler

Runescape Kutu Oyunu ve FRP Kitabı Geliyor

Steamforged, Runescape‘i masa oyunu ve FRP olarak masa üstüne getirmek için Jagex Ltd. ile bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Runescape, uzun süredir devam eden MMORPG’lerden birisi. 2001 yılının Ocak ayında Jagex tarafından piyasaya sürüldü ve bir noktada Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en büyük ve en çok güncellenen ücretsiz MMORPG’si olarak kabul edildi.

Daha önce Dark Souls FRP sistemini hazırlayacağını duyuran Steamforged, Runescape için çalışmalara başladı. Hazırlanacak masaüstü oyun ve FRP oyunu, Runescape ve Old School Runescape dünyalarına dayanacak. Oyunların 2022’de oyuncularla buluşması planlanıyor. Masaüstü kutu oyunu Kickstarter kampanyasıyla sunulacak ancak FRP oyunu, doğrudan raflarda yerini alacak.

Masaüstü kutu oyunu, Gielinor‘un hikayesi etrafında dönen göreve dayalı bir macera olacak. 1-5 oyunculuk bir macera planlanıyor. Oyuncular kendi karakterlerini oluşturacak, ekipmanlarını geliştirecek ve Gielinor’u keşfedecek. FRP oyunu ise karakter yaratma ve macera oluşturmak için gereken tüm kuralları içeren ciltli bir kural kitabı olarak sunulacak. Bu ana kitap aynı zamanda Dungeons and Dragons 5E ile de uyumlu olacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.