Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Roll20, Dünyanın İlk Dijital Masaüstü Oyun Etkinliğini Düzenliyor

Roll20, Dünyanın İlk Dijital Masaüstü Oyun Etkinliğini Düzenliyor

roll20-dijital-frp-banner

FRP ve masaüstü oyun oynayan kişiler olarak conventionları iple çekeriz. Hem çeşit çeşit masaüstü oyun oynama fırsatı bulur hem de dostlarımızla beraber eğlenme şansı yakalarız.

Dünyanın en büyük dijital masaüstü platformlarından olan Roll20, sizi evinizden kalkmadan büyük bir conventionda oyun oynamaya davet ediyor.

Pek çoğumuz hayatın dertlerinden ötürü FRP oynamak için bir araya gelmek için çok kolay zaman bulamıyoruz. Özellikle başka şehirlerde oturan kişilerin ise toplanıp FRP oynaması gerçekten çok zor oluyor. Roll20 de bunu düşünüp “sadece çevrimiçi masaüstü oyun etkinliği” duyurusunu yaptı.

roll20-con

Roll20 Con adı verdikleri etkinlik 3 Haziran 2016 tarihinde, A.B.D. saatine göre 00:01’de başlayacak ve aynı gün saat 23:59’da sona erecek. Dünyanın her yerinden oyuncular 24 saat boyunca oyun oynama imkanı bulacaklar. Oyuncular, daha önceden planlanmış oyunlara kayıt olabilecekler. Bununla birlikte Twitch üzerinden de canlı yayınlanacak olan panelleri ve tanıtımları da izleyebilecekler.

Roll20’nin kurucularından Nolan T. Jones, “Bu fikir 2013 yılından beri aklımızdaydı. GaryCon’un oyun alanında etrafa bir bakındık ve 10.000 civarında kişinin oyun oynadığını gördük. O sırada, ‘Bizim sitede bundan çok daha fazlası var’ diye düşündük ve aklımıza Roll20 Con fikri geldi,” diye açıklıyor.

İlginizi Çekebilir  Başlat - Ready Player One İncelemesi

Roll20 Con bu sene şiddete hayır diyecek. Etkinliğe katılanlar, şiddet karşıtı bir grup olan Cybersmile‘a da o gün bağış yapabilecekler. Şimdiden tarihi not edin! İyi oyunlar.

Roll20 sitesine buradan ulaşabilirsiniz.