Haberler

Rol Yapmaya Yeni Bir Bakış Açısı: RP Interface

frp-banner

Rol yapma oyuncularının buluşmasını sağlayacak olan ve henüz yepyeni bir oluşum olan RP Interface açıldı.

RP Interface, rol yapma oyunlarını seven insanlar tarafından alt kültüre bir rahatlık sağlamak amacıyla yapılmıştır.

RP Interface sitesi, kendilerini böyle anlatıyor;

Sitemizin ilk adımlarını gördüğümüz eksikleri gidermesi yönünde attık, geri kalan adımlarımızı ise sizlerle beraber atmak istiyoruz. Küçük büyük her düşünceniz bizim için altın değerindedir. Başta da söyledik biz bir aileyiz.

Peki nedir RP Interface?

Rp Interface rol yapma oyunlarında kullanabileceğiniz sistemdir. Şu an için RPG için arama motoru özelliğimiz ve herkesin dilediği konuda rahat rahat konuşabilmesi için açtığımız bir forumu bulunmaktadır.

Öncelikle açılışını yaptığımız arama motoru kısmına gelelim. Bu arama motorunu tasarlarken olabilidiğince sade ve kullanıcı dostu olmaya çalıştık. Bu sistem sayesinde RPG GM’i sisteme dilediği oyunu açabilecek, oyun hakkında bilgiler verebilecek, istediği oyuncu kitlesini belirleyebilecek ve oyununu nerede oynattığını belirtebilecek. Bu sayede oyun bulmak isteyen oyuncu ile oyuncu arayan GM’leri tanıştırmış ve buluşturmuş oluyoruz.

rp-interface-1

Tabii bununla da yetinmedik. Her oyunun kendine özel sayfasını oluşturmanızı sağladık. Oyunlarınızın sayfasının içeriğini ve temasını istediğiniz gibi değiştirmenize olanak sağlıyoruz. Tam da bu noktada ilk servisimiz devreye giriyor Rp Lines.

Rp Lines adını verdiğimiz servisimiz ile her seansınızın kaydını internet üzerinde bir zaman çizgisi üzerinde rahat rahat tutabileceksiniz. Bu sayede hem siz hem oyuncularınız hem de oyununuzu internet üzerinden takip eden bir çok insan oyununuzun seanslarında neler olduğunu görebilecek. Ayrıca bu sisteme oyundaki NPC’leri de ekleyebileceğiniz karakter paneli ekledik. Oyundaki tüm NPC’ler burdan erişilebilir olacak ve bu sayede bir NPC veritabanı oluşturulacak.

Forumumuz ise tamamen bir serbest kürsü olması için dizayn edildi. Herkesin rahat olabileceği istediği konuda konuşabileceği bir ortam hazırlamaya çalıştık. Türkiye’de alt kültürle ilgilenen herkesin düşündüğü herşeyi yazıp hakkında konuşabileceği bu ortam sayesinde insanların birbiriyle tanışması en büyük isteğimiz.

Amacımız nedir?

Amacımız Türkiye’deki alt kültürü birbiriyle tanıştırmak. Yaptığımız araştırmalar ve konuşmalar sonucunda Türkiye’de ciddi kalabalık bir alt kültür olduğunu görmüş olduk. Fakat ama üniversite topluluklarının ama bu işlerle uğraşan derneklerin iletişim konusunda sıkıntılar çektiğini gördük ve herkesin arasına bir köprü oluşturma istediği ile yola çıktık.

Bir diğer amacımız ise RPG oyunlarında oynamak isteyen eski-yeni tüm oyunculara ulaşmak oldu. Rp Interface ile her tecrübedeki oyuncular, tecrübe veya GM çekincesi yaşamadan RPG’lerde rahat edebilecekleri bir ortam hazırladık.

rp-interface-2

Ama en büyük amacımız tabii ki de Rp Interface’I kullanan eski-yeni herkesin mutlu olması ve rahat etmesi. Sitemizdeki tüm içerik limitsiz ve ücretsiz bir şekilde sizlerle olacak. Siteyle ilgili olan herhangi bir sıkıntınızı bize bildirebilirsiniz. Üzerine düşeceğimizden ve en yakın zamanda isteklerinizi yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Şu an için Alpha sürecinde olan sitemizi bundan tam bir yıl sonra 15.09.2016 tarihinde tamamen bitirmek ise önümüze koyduğumuz en büyük hedef. Bu hedefe sizlerin desteği sayesinde varacağız.

Biz kim miyiz?

Biz yola ODTÜ KKK Fantastik Kurgu Topluluğu’ndan iki kişi olarak çıkan Türkiye’deki alt kültüre önem veren iki arkadaşız. Ersin Tütüncüoğlu (Basın Müdürü) ve Can Atalay (Programlama Müdürü) olarak çıktığımız yolda görsel olarak bize yardımcı olan Umut Çomak ile 3 kişi olarak devam ediyoruz. 5 Şubat’tan bu yana yaptığımız araştırmalar, görüşmelere uzun uğraşlardan sonra sizlerle buluşabildik. Sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

Ailemize tekrardan hoş geldiniz.

Web Sitesi: RPinterface.com

Biz de FRPNET ailesi olarak hoşgeldin diyoruz! (Açtık kollarımızı kucakladık valla :) )

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Paralel Evren'de Batman Günü ve Geek Pazarı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bence iyi oldu bu. ConAn bitti biteli eskisehirin tadi tuzu kalmamisti. Belki birilerini bulup oyun acariz :/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.