Haberler

Rivers of London Kitap Serisi FRP Oluyor

Ben Aaronovitch‘in televizyon dizisi çalışmaları süren roman ve ülkemizde de Epsilon Yayınevi tarafından Londra Nehirleri adıyla yayınlanan Rivers of London, oyun dünyasına da adım atıyor.

2011 yılında yayınlanan ve bir hayaletle karşılaşan genç polis Peter Grant‘in yaşadıklarına odaklanan serinin ilk kitabı rol yapma oyunu olarak geliştiriliyor.

FRP yayıncısı Chaosium, Ben Aaronovitch ile yaptıkları anlaşma sonucu yazarın “Rivers of London” kitabını rol yapma oyunu haline getireceklerini duyurdu. Chaosium‘un temel FRP sistemiyle uyarlanacak oyun hakkında konuşan Aaronovitch, “Orijinal D&D‘den beri bir FRP oyuncusuyum ve Rivers of London‘ın özellikle Pendragon ve Call of Ctulhu‘yu üreten Chaosium ile rol yapma oyununa dönüşmesinden onur duyuyorum” dedi. Rivers of London serisinde Peter Grant‘in hayaletle karşılaşması, kahramanımızın doğaüstü vakalarla ilgilenen Folly adlı şubeye çağırılmasıyla sonuçlanıyor.

Öte yandan Rivers of London’ın Simon Pegg ve Nick Frost yapımcılığındaki televizyon dizisi uyarlaması Mayıs ayında izleyici karşısına çıkacak.

İlginizi Çekebilir  The Strange - Bruce Cordell ve Monte Cook'tan Garip Bir Sistem

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu