Haberler

Razor Crest’in Birebir Kopyası Rusya’da Yapıldı

Star Wars hayranı bir grup The Mandalorian dizisinin ikonik uzay gemisi Razor Crest‘i inşa etti. Razor Crest henüz havalanmaya hazır değil ama muazzam bir iş çıkarıldığı ortada.

Star Wars’u Star Wars yapan önemli detaylarından biri de ikonik uzay gemileridir. Hatta sırf bunun için Fantasy Flight Games tarafından X-Wing Miniatures isimli bir masaüstü kutu oyunu bile hazırlanmıştı. Her bir karakterle özdeşleşmiş o kadar fazla gemi var ki, say say bitmez. Bu arada biz daha önce Star Wars’un ikonik uzay gemilerini de listelemiştik. Ona da göz atmanızı tavsiye ederiz.

İşte bu ikonik gemilere tutkuyla yaklaşan bir grup, The Mandalorian‘da yer alan Razor Crest’i inşa etti. Razor Crest, ikinci sezon sonuna kadar Din Djarin’in maceralarına atıldığı gemisi olmuştu. Rusya’daki bu grup da Mando’nun maceralarından ilham alarak Razor Crest’in birebir kopyasını inşa etmiş.

Razor Crest kopyası 14 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve 4 metre boyunda. Yaklaşık 1 ton ağırlığında olduğu belirtiliyor. İnşası için ahşap destekler ve köpük paneller kullanılmış. Hava şartları uygun olsaydı, ışıkları ve çeşitli ses efektleri de çalışıyor olacakmış. Ancak Rusya işte. Oldukça soğuk olduğu için bataryaları ekleyememişler.

Razor Crest’i yapan ekibin macerasını da aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Razor Crest, yapıldığı yerin yakınlarındaki bir parkta sergileniyor.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  World of Darkness 20. Yıl Kitaplarında İndirimleri Kaçırmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.