Haberler

Ravenloft Geri Dönüyor – Curse of Strahd

strahd

Pek çok kişi bilmeyebilir fakat sislerin hükmettiği karanlıklar dünyası Ravenloft, ilk olarak 1983 yılında bir FRP macerası olarak ortaya çıkmıştı ve yaratıcısı da Ejderha Mızrağı serisinin de yaratıcısı olan Tracy Hickman ile eşi Laura Hickman’dı. Sonrasında bu macera büyüdü ve Ravenloft isimli diyara dönüştü.

2000 yılında Wizards of the Coast, Ravenloft diyarını World of Darkness sisteminin yaratıcısı White Wolf‘a satmıştı ancak kendi yayınladığı ek kitaplarda zaman zaman Ravenloft diyarından bahsetmişlerdi. Şimdi korkunun, kabusların ve sislerin hükmettiği Ravenloft geri dönüyor!

Daha önce Dungeons & Dragons’ın yaratıcı ekibinden Chris Perkins, Ravenloft’un Dungeons & Dragons 5th Edition ile geri döneceğini söylemişti. Uzun zamandır beklenen an çok yaklaştı. Henüz sadece ipuçları verilse de içeriden aldığımız bilgiler yeni çıkacak maceranın adının “Curse of Strahd” (Strahd’ın Laneti) olacağını gösteriyor. Macerayı yine Tracy Hickman ve Laura Hickman hazırladılar.

strahd

Macerayı yaşayan oyuncular bir Vistani olan Madam Eva tarafından bir tarokka destesi kullanılarak Strahd’ın diyarına gönderilecek.

Macerada Ravenloft ismi kullanılacak. Bu da demek oluyor ki Wizards of the Coast hakları yeniden aldı. Bununla birlikte Ravenloft’un farklı bir diyar mı olacağı yoksa Strahd von Zarovich’in toprakları Barovia’nın Forgotten Realms içerisinde bir yerde mi yer alacağı bilinmiyor.

curse-of-strahd1 curse-of-strahd2
Bu görseller de “Curse of Strahd” öncesi yayınlanan önizlemeler

Bu maceranın eski maceralarla ne kadar bağlantılı olacağı henüz belli değil ancak Strahd’ın aşk hikayesinden de bahsedileceğini düşünüyoruz.Maceranın kötü adamı, Barovia Kontu Strahd’dan başkası değil. Oyun ise kartların da kullanıldığı rastgele olayların gelişmesine olanak sağlayan bir yapıda olacak. Eşyaların yerleri, NPC’ler, Strahd’ın güdüleri tamamen kartlar aracılığıyla rastgele belirlenecek. Böylece macera pek çok kez oynanabilecek.

Henüz açıklanmamış olsak da yine içeriden aldığımız bilgilere göre macera 15 Mart 2016‘da yayınlanacak.

GÜNCELLEME (18.01.2016 09:45)

Curse of Strahd kitabı Amazon’da satışa çıktı. 224 sayfa olacağı belirtilen kitabın fiyatı 49.95 dolar olacak. Curse of Strahd’ın arka kapak yazısı da şöyle;

Bu ölümcül macerada Ravenloft’un gizemlerini çözün

Fırtına bulutlarının altında, vampir Kont Strahd von Zarovich, Ravenloft Kalesi’nin kadim duvarlarında bir siluet olarak görünüyor. Yıldırımlar, kalenin yüksek kulelerinde patlıyor. Rüzgarın uğultusu artarken Strahd’ın bakışları Barovia kasabasına doğru dönüyordu. Uzaklarda; ancak Strahd’ın görüşünden uzak olmayan bir yerde bir grup maceracı onun topraklarına giriyordu. Strahd’ın yüzüne, hain planlarını ortaya çıkaran bir gülümseme yerleşti. Strahd, onların geleceğini biliyordu ve neden geldiklerini de biliyordu; her şey plana uygundu. Tekrar bir şimşek çakıp etrafı aydınlattığında Strahd gitmişti. Sadece havada rüzgarın uğultusu kalmıştı.

Ravenloft Şatosu’nun efendisinin akşam yemeğine misafirleri olacak; ve sen de davetlisin.

Diğer bize ulaşan bilgiler de şu şekilde;

  • Bir Twitter kampanyası başlatılacak ve #DNDFortune hashtagi ile maceracılar yaşadıklarını paylaşacak. Ayrıca Madam Eva’nın tarokka destesinden her gün özel bir mesaj paylaşılacak.
  • Gale Force 9 tarafından üretilecek olan tarokka destesi macerayla birlikte piyasaya sürülecek. Deste, maceradaki mekanların rastgele yerleştirilmesini sağlayacak.
  • Oyundaki maceracılar bir yerde tuzağa düşmüş olarak başlayacak

Ravenloft hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ne dilediğinize dikkat edin, Ravenloft’un karanlık güçleri sizi duyabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  World of Greyhawk Kutu Setini Kaçırmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.