Haberler

Raistlin Majere Kimdir?

Ruhdoveni Raistlin

FRP oyuncularının, Ejderha Mızrağı hayranlarının ve fantastik kurgu okurlarının en sevdiği karakterler arasında yer almış bu sinsi ve güçlü büyücünün kim olduğunu açıkladık.

Margaret Weis ve Tracy Hickman tarafından yaratılmış bir büyücü olan Raistlin Majere‘in tüm sırlarını açığa döktük.

Raistlin’in doğumundan başlayarak özel hayatına, aşklarına, sanatına ve hırslarına kadar her şeye değindik.

Yalnız dikkat! Şunu da hemen belirtelim, eğer Ejderha Mızrağı okumadıysanız bu video çok çok çok fazla SPOILER içerebilir. O nedenle baştan uyaralım, sonrasında “Sizin yüzünüzden Raistlin’in aslında bir kender olduğu sırrını öğrendim,” diye gelip bize bağırmayın… şaka şaka… öhm, neyse.

Özay Şen ile birlikte kameranın karşısına oturduk ve doğaçlama bir şekilde sizlere fantastik kurgunun en önemli karakterlerinden olan Raistlin Majere’i elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. İyi seyirler.

Raistlin Majere Karakteri İncelemesi:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Boyaya Bulanmış Kadın Süper Kahramanlar - Splash Heroes

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bazı ufak ayrıntısal hatalar hariç güzel olmuş aslında. O ufak hatalara da örnek vermem gerekirse Caramon ve Tass geleceğe gittiğinde başka bi boyut değil de aylardan birine geldiklerini düşünüyolar, çünkü aleti kullanmadan önce evlerini düşünmeleri gerekirken Tas Caramon’a aya gidip gidemeyeceklerini falan soruyo, sonra Cehenneme dönüp Raist’e bunu yapma dediğine Caramon, Raistlin tamam edmiyo önce, güvenmeyip Caramonun üstüne atlayıp zihnini falan okuyor kendisi görüyor olanları, bir de Par-Salian’ın da gelecekte ki apocaliptic ortamda hayatta bırakıldığını yarısının taşlaştırıldığını falan söylemeyi unutmuşsunuz :P Bir kaç tane daha ufak şey olsa da böyle ayrıntı bunlar sonuçta :D

    Benim asıl takılığım şey, neden Ejderha Mızrağı gibi muhteşem bir seri bu kadar ilgisiz kalıyor. Hani fantastik-kültürü barındıran buluşma ortamları olsun, bununla ilgili siteler, forumlar olsun hep EM geri planda kalıyor. Bu sitede bile üşenmedim teker teker baktım ve EM başlıklarının hiç birinde yorum bile yok… Sevin şu seriyi ey fantastik severler

  2. Dragon Lance nedense, alt-kültür ya da geek ya da frp tayfası tarafından, itin bir tarafına sokulmaktan zevk alınmakta. Neden olduğunu tam olarak bilemesem de, sanırsam sadece tek bir kitap okumakla yetinmelerinden kaynaklanıyor.

    DL, benim için dünyanın en mükemmel fantazya kurgusu olmasa da, karakterleri ve anlatım biçimiyle hem güldürmüş, hem ağlatmıştır. Etkilediği doğrudur.

    Son olarak yaptığımız hataları, hata olarak adlandırmasak =) Çünkü anlatılacak o kadar çok şey vardı ki, çekim bittiğinde önümüzdeki notları hiç kaale almadan tamamen doğaçlama bir biçimde hikaye anlattığımızı fark ettik. Onlara da göz yumalım ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.