Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Ragnarok Çok Yakın! Kıyamet Geliyor Mu?

Ragnarok Çok Yakın! Kıyamet Geliyor Mu?

Ragnarok - Kıyamet banner

İskandinav Mitolojisi’nde “Ragnarok” olarak bilinen kıyamet gününün çok yakın olduğu belirtildi.

Viking efsanelerine dayanan bir araştırma, Ragnarok’un çok yakın olduğunu gösteriyor. Hatta öyle ki 100 günden daha az bir zaman kaldığı belirtilirken net bir tarih bile verildi.

Hesaplara göre Vikinglerin dünyaya biçtiği ömür 22 Şubat 2014‘te son buluyor.

Norvik Viking Enstitüsü’nden Danielle Daglan, İngiltere’de yayımlanan Daily Mail gazetesine verdiği röportajda kadim Viking efsanelerinde de “Ragnarok” olarak bilinen kıyamet gününe 100 günden az bir zaman kaldığını belirtti.

Maya takvimi efsanesinden sonra Ragnarok da insanları heyecanlandırmaya başladı. Biz de geç kalmadan hazırlıklarımızı yapalım.

Ragnarok nedir?

Rivayete göre her yerde savaş ve ölüm olacak. Skoll güneşi ve Hati de ayı yutacak. Gullinkambi tanrılara doğru ötecek ve ejderharları çağıracak. Jormungand ve Fenris serbest kalacak ve Jormungand, Thor tarafından öldürülecek fakat Thor’u zehirleyip onun ölümüne sebep olacak. Vidar Fenris’i öldürecek. Garm ve Tyr birbirlerini öldürecek. Fenrir, Odin’i öldürecek. Heimdall ve Loki dövüşecek ve birbirlerini öldürecek. Sonrasında dünya ateşler içinde yanacak. Bazı tanrılar sağ kalacak diğerleri ise yeniden doğacak. Sonunda nefret ve keder kaybolacak ve kalan lif ve lifthasirler mutlu bir şekilde yaşayacak.

İlginizi Çekebilir  Her Kritik Vuruşunuz Işıl Işıl Olsun!